У Вінниці визначали як найкраще надавати допомогу вразливим категоріям населення

У Вінниці визначали як найкраще надавати допомогу вразливим категоріям населення

10:22 01.03.2024

29 лютого представники департаментів та надавачі соціальних послуг міської ради обговорили потреби у таких послугах мешканців Вінницької громади під час засідання координаційної групи. 

Присутні підсумували, які соціальні послуги надають Вінницький міський центр соціальних служб, міський територіальний центр соціального обслуговування, центр реабілітації «Гармонія» вразливим категоріям населення та яку кількість послуг надали за минулий рік. Загалом у громаді надають 15 базових соціальних послуг та 4 небазові.

”Турбота” є одним з пріоритетів у роботі нашої команди. Упродовж тривалого часу ми формували розгалужену систему надання соціальних послуг вразливим та малозахищеним категоріям населення, – говорить заступниця міського голови Галина Якубович. – Сьогодні у Вінницькій громаді надають 19 соціальних послуг. І, звісно ж, на цьому наша робота буде лише посилюватися, адже велика війна поставила перед нами нові виклики та завдання. Мережа надавачів соціальних послуг в нашій територіальній громаді має достатні можливості надавати кожній конкретній особі/сім’ї своєчасну і доступну допомогу, яка спрямована на подолання складних життєвих обставин та їхнього негативного впливу.

Про результати надання соціальних послуг мешканцям нашої громади у 2023 році прозвітувала перша заступниця директора департаменту соціальної політики міської ради Наталія Паламарчук.

Одним із завдань департаменту соціальної політики Вінницької міської ради є визначення потреб населення громади у соціальних послугах. Працівники департаменту та надавачі соціальних послуг міста постійно аналізують, яких послуг потребують мешканці громади та як саме надаються послуги, чи задовільняють вони потреби жителів. З цією метою департамент соціальної політики проаналізував роботу надавачів соціальних послуг особам та родинам, які належать до вразливих груп населення або перебувають у складних життєвих обставинах. За результатами можемо сказати, що наразі надається 15 базових соціальних послуг та 4 не базові соціальні послуги, такі як: консультативно-кризовий телефон, соціально-психологічна реабілітація, транспортна послуга та послуга раннього втручання, – розповіла Наталія Паламарчук.

Соціальні послуги мешканцям Вінницької міської територіальної громади надають спеціалісти однієї бюджетної установи та двох комунальних закладів, які підпорядковані Вінницькій міській раді, а саме:

  • Вінницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), який надає 8 базових соціальних послуг;
  • Вінницький міський центр соціальних служб, який надає 11 базових соціальних послуг та 2 не базові послуги, такі як: консультативно кризовий телефон та соціально-психологічна реабілітація);
  • Міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк, який надає 2 базові соціальні послуги, 1 не базову (послуга раннього втручання) та 5 реабілітаційних послуг.

Соціальні послуги Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування

Про допомогу людям похилого віку, громадянам з інвалідністю, нездатним до самообслуговування у Вінницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування розповіла заступниця директора закладу Наталія Жиліховська. Терцентр надає 8 базових соціальних послуг відповідно до державних стандартів.

У 2023 році в закладі запровадили надання екстрено (кризово) таких послуг як представництво інтересів, догляд вдома, натуральна допомога, переклад жестовою мовою. Торік у відділеннях соціальної допомоги вдома допомогу отримали 1 778 громадян. А фахівці відділення денного перебування надали таку допомогу 982 людям, які отримали 3 тисячі 200 послуг. Муніципальна служба супроводу надала 4 800 послуг людям з порушенням зору І групи, – зазначила Наталія Жиліховська.

Підсумки роботи Вінницького міського центру соціальних служб у 2023 році

Про напрями роботи Вінницького міського центру соціальних служб розповіла його директорка Наталія Добровольська.

У Вінниці визначали як найкраще надавати допомогу вразливим категоріям населення

Заклад забезпечує соціальну роботу із людьми/сім’ями, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, і надає їм соціальні послуги. Торік центр соцслужб надав понад 11 тисяч таких послуг.

Важливим напрямом нашої роботи є також надання допомоги Захисникам і Захисницям та членам їхніх родин. Для адаптації ветеранів до цивільного життя у громаді працюють помічники ветеранів – працівники Сервісного офісу у справах ветеранів на базі центру соціальних служб. Продовжимо розвивати цей напрям і у 2024 році. Також нещодавно на базі закладу почали надавати послугу з формування життєстійкості. Плануємо ще більше розвинути її найближчим часом та залучити до послуги усіх, хто потребує допомоги, – зауважує Наталія Добровольська.

Результати діяльності центру реабілітації «Гармонія» за минулий рік

Директорка міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк – Олена Чорнобривенко – розповіла про результати роботи закладу за минулий рік.

У Вінниці визначали як найкраще надавати допомогу вразливим категоріям населення

Торік заклад надав майже 12,5 тисяч послуг. З них більшість – інформування та консультування, а також послуги з реабілітації та раннього втручання.

Підсумки засідання

У Вінницькій громаді налагоджена системна робота з надання соціальних послуг сім’ям та людям, які опинилися в складних життєвих обставинах. Догляд вдома, консультування, натуральна допомога, транспортні послуги, соціальний супровід – це ті послуги, які найбільше мали попит серед вінничан торік. Усі послуги у Вінницькій громаді надаємо відповідно до державних стандартів. Комунальні заклади охоплюють всі соціальні групи, які потребують соціальної допомоги та підтримки. Наразі працюємо також над тим, щоб додати ще три базових послуги до переліку тих, які надають наші заклади, – підсумовує перша заступниця директора департаменту соціальної політики міської ради Наталія Паламарчук.

Нагадаємо, з 1 березня Уряд вніс зміни в Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Відтепер допомогу надаватимуть найбільш вразливим категоріям. 

Читайте також

З окупованого Херсона в Австралію Як живеться українським біженцям за кордоном
З окупованого Херсона - в Австралію. Як живеться українським біженцям за кордоном
Детальніше
Вінницька молодь влаштувала благодійну лотерею, щоб зібрати кошти для фронту
Вінницька молодь влаштувала благодійну лотерею, щоб зібрати кошти для фронту
Детальніше
Вінничани здають кров для матері та дитини, які постраждали у резонансній ДТП
Вінничани здають кров для матері та дитини, які постраждали у резонансній ДТП
Детальніше
У свої 95 років переживає другу війну! Як пані Олена та її дочка Ніна допомагають армії
У свої 95 років переживає другу війну! Як пані Олена та її дочка Ніна допомагають армії
Детальніше
До маріупольців у Вінницькій області виїжджатиме мобільна група
До маріупольців у Вінницькій області виїжджатиме мобільна група
Детальніше
Як у Вінниці допомагають людям з ментальними порушеннями жити повноцінним життям
Як у Вінниці допомагають людям з ментальними порушеннями жити повноцінним життям
Детальніше