У Вінниці влаштували акцію протидії торгівлі людьми

У Вінниці влаштували акцію протидії торгівлі людьми

15:13 30.07.2024

У Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, що відзначається щорічно 30 липня, вінничанам нагадали як не стати жертвою. До заходу долучились працівники міграційної поліції.

Про це інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

Торгівля людьми ближче, ніж здається. Цей злочин адаптується до «потреб ринку», безпекової, економічної та соціальної ситуації в країні. Він може набувати різних форм – втягнення у жебрацтво та у злочинну діяльність, трудова чи сексуальна експлуатація та інше, - йдеться у повідомленні.

Ризик потрапити у таку ситуацію існує як для жінок, так і для чоловіків, незалежно від віку. Повномасштабне вторгнення росії на територію України, збільшення людей, які вимушено покинути свої домівки, гуманітарна та безпекова кризи — фактори, які сприяють поширенню торгівлі людьми.

Що треба знати

У більшості випадків громадяни стають жертвами торгівлі людьми через обман. Найчастіше у потерпілих забирають документи й примушують працювати задля оплати вигаданих боргів, або ж обіцяють легкий та швидкий заробіток. Нерідко це супроводжується фізичним або психологічним насильством.

У Вінниці влаштували акцію протидії торгівлі людьми

Факторами, які зловмисники вміло використовують для вербування людини, є її уразливий стан: відсутність або втрата житла, грошей, документів чи роботи.

Торгівля людьми це не лише трудова чи сексуальна експлуатація. Це й незаконна трансплантація, втягнення у злочинну діяльність, сурогатне материнство, дитяча порнографія тощо.

Як захиститись

  • не довіряйте привабливим повідомленням та пропозиціям;
  • утримуйтесь від випадкових знайомств;
  • пам'ятайте про правила Інтернет-безпеки;
  • повідомляйте близьким про своє місцеперебування, плани на подорожі, домовтесь із ними про кодове слово або фразу, які дають змогу зрозуміти, що ви у небезпеці;
  • якщо у вас просять надати свої документи, пред’являйте їх лише офіційним особам. Зробіть і збережіть собі копії.

Міграційна поліція продовжує протидіяти торгівлі людьми і з цією метою ми проводимо масштабну інформаційну кампанію, у тому числі й для тих, хто перебуває за кордоном. Це і смс-розсилки, і чат-боти у Телеграм-каналі «Залишайся в безпеці» та «SaveWomen». Ми співпрацюємо з європейськими партнерами, зокрема, створено сервісну платформу Ukraine Immigratoin Task Force, які надають підтримку українцям щодо імміграційних процесів. І наша головна мета – запобігти, - зазначив під час свого виступу начальник Управління міграційної поліції Сергій Михалько.

Куди звернутись по допомогу

Торгівля людьми ближче, ніж здається. Якщо ви знаєте про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або потерпіли від цього злочину, звертайтеся за номерами:

  • 102 – поліція;
  • 527 – національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
  • 1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
  • 112 – служба екстреної допомоги в ЄС.

Нагадаємо, у Вінниці поліцейські взяли участь у відкритті інсталяції "Придивись" з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Інформаційна кампанія "Придивись" закликає пам'ятати, що серед тих, хто пропонує бажане, є і шахраї. Креативним рішенням проєкту стало використання паралелі між візуальними ілюзіями, які привертають увагу, та ілюзіями "кращого життя", що створюють зловмисники.

Читайте також

На Вінниччині вантажівка розчавила легковик — загинули дві дитини
Детальніше
У мешканця Липовець вилучили понад 500 рослин та 3 кг висушених конопель
Детальніше
У Вінниці затримали рецидивіста, який побив та пограбував бабусю, яка його прихистила
Детальніше
Повертався п'яний додому й дорогою пограбував магазин
Детальніше
Справу тульчинця, який приторговував гранатами та патронами, розгляне суд
Детальніше
Вулицями Вінниці в комендантську годину гуляв громадянин із наркотичним порошком
Детальніше