У Вінниці відкрили новий завод з глибинної переробки агропродукції

У Вінниці відкрили новий завод з глибинної переробки агропродукції

10:56 29.10.2021

28 жовтня голова Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко та представники обласної влади побували на підприємстві "Фруктона-ВН", виробничі потужності якого розташовані у Вінниці. Вони оглянули цехи на території ТОВ "Фруктона-ВН".

У 2013 році на території колишнього заводу "Керамзит" ми розпочали будівництво та капітальну реконструкцію підприємства. Вже у 2016 році ми почали надавати послуги з переробки плодово-ягідної продукції. Наскільки ми  знаємо, більшість фермерів завжди стикаються з проблемою реалізації свіжої вирощеної продукції. Коли відбувається насиченість ринку продукцією, фермери не знають, що далі робити з надлишком врожаю. Тому єдиним виходом з цієї ситуації є глибоке, так зване "шокове", заморожування продукції. Далі застосовуються технології очищення, заморозки та пакування ягід і фруктів і таким чином холодна трансформація ягоди дозволяє транспортувати та реалізовувати її на ринках інших країн. Наразі нашу продукцію можна знайти в Сполучених Штатах Америки, в Ізраїлі, і навіть в Мексиці, –  розповів виконавчий директор ТОВ "Фруктона-ВН" Костянтин Кузьменко.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий взяв участь у відкритті нового надсучасного заводу з глибинної переробки агропродукції. Діяльність цього заводу в структурі уже діючого виробництва ТОВ "Фрутона-ВН" враховує потреби середніх та дрібних виробників рослинної продукції, які зможуть поставляти плодово-ягідні й овочеві культури на сучасне переробне підприємство.

У Вінниці відкрили новий завод з глибинної переробки агропродукції

Територіальні громади Вінницької області отримують додаткові переваги від виробничих підприємств таких, як цей завод. Адже йдеться не тільки про якісну переробку вирощеної на території громад сільськогосподарської продукції і максимального збереження врожаю, але  й про формування економіки регіону за кластерним типом і сталих комунікацій між виробничим і переробним секторами агропромислового комплексу. За такими технологіями – майбутнє, – прокоментував голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

ТОВ "Фруктона-ВН" пов’язане з ТОВ "Тріада МК" – сільськогосподарським підприємством, що займається вирощуванням фруктів та ягід для виробництва соків. Директор "Тріади" Сергій Українець розповів, що на підприємстві встановлене сучасне сортувальне обладнання TOMRA, яке ретельно відбирає некондиційні та пошкоджені ягоди, тим самим забезпечуючи високу якість готової продукції та відповідність міжнародним стандартам. Заморожування, сортування, пакування, зберігання, транспортування – всі процеси відбуваються з суворим дотриманням вимог міжнародної системи якості, що пов’язана з безпекою харчових продуктів, — інформує Вінницька обласна рада.

У Вінниці відкрили новий завод з глибинної переробки агропродукції

Працює підприємство за принципом повного циклу: від вирощування фруктів і ягід – до переробки. А ще залучають до співпраці фермерів, їм пропонують не лише здавати стиглу продукцію, а й замовляти її заморозку. Fruktona приймає на переробку і продукцію, яка не має бездоганного товарного вигляду, але може перероблятися і надалі використовуватися для наповнювачів йогуртів, морозива тощо. Продукція підприємства використовується для молочної, кондитерської промисловості, виробників соків та консервів.

Підприємство "Фруктона-ВН" – одне з найпотужніших в Україні. Підприємство займається переробкою, замороження овочів та фруктів, спеціалізується на вирощуванні, збиранні, переробці та продажу свіжих і заморожених ягід, фруктів, овочів, а також грибів та зерняткових. Тут заморожують до 5 тис. тонн продукції за сезон. В одних камерах – температура досягає – 20, в інших – 40.

Нагадаємо, Фонд держмайна продав "Вінницький лікеро-горілчаний завод".

Читайте також

У Вінницькій облраді запідозрили «штучне подрібнення витрат для уникнення Prozorro» при створенні креативного простору «Щедрик»
Детальніше
Будівництво укриттів у медзакладах та допомога ЗСУ - рішення 52 сесії Вінницької облради
Детальніше
Вінницька обласна станція юннатів зібрала кошти на Bandera Power для захисників
Детальніше
У Стрижавці та Мізяківських Хуторах капітально відремонтували ліцеї
Детальніше
Де знайдуть кошти для фінансування вінницького Центру інфекційних хвороб
Детальніше
Депутати з'ясовували чи усунули резонансні порушення в психоневрологічному будинку-інтернаті
Детальніше