У Вінниці відбувся тренінг з етичного спілкування та поглиблення знань з безбар'єрності

У Вінниці відбувся тренінг з етичного спілкування та поглиблення знань з безбар'єрності

Сьогодні 11:25

Безбар’єрність починається з взаємоповаги у суспільстві. Першим кроком для цього є етичне спілкування з різними людьми. На цю тему у Вінницькій міській раді провели тренінг, під час якого визначили основні засади коректного спілкування та правильної термінології, а також поглибили знання з безбар’єрності.

Навчання пройшло у межах програми «Муніципальний університет». Зустріч провела начальниця відділу безбар’єрності департаменту відновлення та розвитку міськради Євгенія Штельмах.

У Вінниці відбувся тренінг з етичного спілкування та поглиблення знань з безбар'єрності

Учасниками заходу стали близько 40 людей: представники департаментів соціальної політики та адміністративних послуг, а також відділу з паркування департаменту транспортну та міської мобільності міськради.

Якщо говорити мовою закону, то безбар’єрність – це загальний підхід до формування державної політики, який полягає у забезпеченні безперешкодного доступу усіх груп населення до різних сфер життєдіяльності. Тобто безбар’єрність – це коли зручно усім без винятку, – пояснила начальниця відділу безбар’єрності департаменту відновлення та розвитку міськради Євгенія Штельмах.

Вона також наголосила на шести напрямах безбар’єрності: фізична, інформаційна, цифрова, освітня, суспільно-громадянська, економічна. Присутні обговорили кожен із цих видів.

Для інтерактивної роботи учасники пройшли тест, щоб перевірити свої знання з етичного спілкування. Таким чином, під час тренінгу обговорили коректну термінологію: людина з інвалідністю, крісло колісне, людина з порушеннями зору/слуху, людина з синдромом Дауна, людина з розладами аутистичного спектра та інші визначення, представлені у «Довіднику безбар’єрності». Євгенія Штельмах наголосила на тому, що на першому плані завжди має стояти людина, а далі вже її ознаки, якщо це потрібно.

Така просвітницька робота важлива для працівників, які щодня спілкуються з різними групами людей. На цьому наголосила учасниця тренінгу, заступниця директора департаменту соціальної політики – начальниця управління соціального захисту населення (Правобережне) Вікторія Корсун.

Щодня в офіс соціального спрямування приходять десятки людей. Тому кожному з наших колег важливо знати, як правильно спілкуватись з різними людьми. Адже всі, хто приходять до нас на прийом, мають відчувати комфорт і повагу, зручність і доступність, – вважає Вікторія Корсун.

Схожої думки й Ольга Риверчук, головна спеціалістка відділу соціального супроводу управління соціального захисту населення (Правобережне) департаменту соціальної політики ВМР.

У повсякденній роботі ми працюємо з усіма людьми, зокрема, часто до нас приходять й люди з інвалідністю. Тому важливо володіти правильною термінологією, щоб налагоджувати між людьми коректну комунікацію. Це дуже важливо для посадових осіб, представників соціальної сфери, це безкомпромісна вимога як у професійному контексті, так і в особистому житті. Тому такі тренінги мають залучати якомога більше людей, – говорить Ольга Риверчук.

Для інспектора з паркування профільного відділу департаменту транспорту та міської мобільності Дениса Єфременюка тема безбар’єрності та етичного спілкування знайома давно.

Протягом дня ми спілкуємося з великою кількістю людей, тож ми володіємо термінами коректного спілкування з усіма групами населення. Проте тренінг був цікавий, ми актуалізували свої знання. Цікаво було дізнатися про те, які пандуси вважаються правильно облаштованими, а які ні. Вважаю, що усім потрібні ці знання щодо правильної комунікації з людьми, зокрема й з інвалідністю, щоб не образити, не викликати агресію, – зазначив Денис Єфременюк.

Формування безбар’єрного середовища

Формування безбар’єрного середовища у Вінниці почалося з 2006 року за ініціативи тодішнього міського голови Володимира Гройсмана та Раїси Панасюк. Тоді ж була створена тематична програма «Вінниця зручна для всіх». Наразі у громаді, яка є однією з 15 пілотних, реалізують перший комплексний маршрут безбар’єрності в межах проєкту Міністерства розвитку та громад «Рух без бар’єрів» та ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів».

Нагадаємо, під час чергового засідання Ради підприємців при Вінницькому міському голові обговорили питання, пов’язані зі створенням інклюзивного міського середовища та зміцнення підприємницького сектору громади. Як зазначив заступник міського голови Андрій Очеретний, формування безбар’єрного середовища у Вінниці почалося з 2006 року за ініціативи тодішнього міського голови Володимира Гройсмана та Раїси Панасюк.

Читайте також

У ліцеї села Корделівка завершують літній ремонт
У ліцеї села Корделівка завершують літній ремонт
Детальніше
Цьогоріч у Вінниці служба перевезення на кріслах колісних надала понад 5,5 тисяч послуг
Цьогоріч у Вінниці служба перевезення на кріслах колісних надала понад 5,5 тисяч послуг
Детальніше
20 вінницьких медійників пройшли військовий вишкіл від бійців Червоної калини та Азову”
20 вінницьких медійників пройшли військовий вишкіл від бійців "Червоної калини" та "Азову”
Детальніше
На 71 році життя помер заступник директора вінницького коледжу
На 71 році життя помер заступник директора вінницького коледжу
Детальніше
Померла талановитий педагог, колишня завідувачка відділення Вінницького технічного коледжу
Померла талановитий педагог, колишня завідувачка відділення Вінницького технічного коледжу
Детальніше
«Таланти Поділля – 2025» у Вінниці відзначили обдаровану молодь та вчителів
«Таланти Поділля – 2025»: у Вінниці відзначили обдаровану молодь та вчителів
Детальніше