У Вінниці відбулися урочистості до Дня Конституції на Замковій горі

У Вінниці відбулися урочистості до Дня Конституції на Замковій горі

12:18 28.06.2022

Сьогодні, 28 червня, до Дня Конституції України у Вінниці на Замковій горі відбулися урочистості. Свято приурочили до 26-ої річниці Основного Закону України. Молодь міста поклала квіткові гірлянди до пам’ятних місць громади – меморіальних дошок та пам’ятників борцям за Незалежність України різних часів.

Керівники міста та області, представники влади, трудових колективів, ветеранських організацій, військові, громадськість долучились до урочистостей з нагоди 26-ої річниці Конституції України. Під час заходу присутні вшанували подвиг усіх полеглих за Українську державу хвилиною мовчання. Молодь поклала квіткові гірлянди до меморіальних дошок та пам’ятників загиблим Героям, які віддали своє життя за Незалежність України. А воїни Вінницького гарнізону віддали почесті з нагоди відзначення державного свята.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов привітав громаду з цим визначним днем. Очільник міста зауважив, що це не просто документ — це надбання не одного покоління нашого народу. Це те, за що кожного дня борються наші захисники.

Якщо говорити про першу Конституцію Пилипа Орлика 1710 року, там було написано, як буде жити і розвиватись країна, коли вона позбавиться московського іга. 300 років тому ситуація була, як і сьогодні — росія завжди намагалась нас захопити, знищити як націю і просто зайняти території. Те, що вона й робить зараз. Навіть вчорашні ракетні удари по торговельному центру в Кременчуці – це підтвердження саме того, що нічого людського в росіян немає. І це не тільки путін, це загалом суспільство, на жаль. Вони не бачать Україну і український народ самостійними суб’єктами. Вони бачать її тільки тією територією, де можна ґвалтувати, знищувати, вбивати, де просто можна рівняти із землею міста, що, на жаль, і відбувається. Але важливо інше – як 300 років тому ми виборювали свою свободу за незалежність, то так само ми й сьогодні це робимо. Саме XXI століття – це переломний момент для держави Україна і для українського народу, тому що у нас іншого виходу немає. Тільки перемагати для того, щоб утвердитись повноцінною нацією серед вільних народів світу, - наголошує очільник Вінницької громади Сергій Моргунов.

У Вінниці відбулися урочистості до Дня Конституції на Замковій горіУ Вінниці відбулися урочистості до Дня Конституції на Замковій горіУ Вінниці відбулися урочистості до Дня Конституції на Замковій горіУ Вінниці відбулися урочистості до Дня Конституції на Замковій горі

Ухвалення Конституції

28 червня 1996 року депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію України. Це сталося на п'ятий рік після проголошення незалежності. Народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня - загалом безперервно 23 години. Під час голосування "ЗА" висловилися 315 депутатів. Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Нагадаємо, у Вінниці до Дня Конституції пройде чимало заходів. Вони покликані збагатити знання про значення Основного Закону, тож організатори запрошують малих та дорослих долучитися до культурних подій громади.

Embedded thumbnail for У Вінниці відбулися урочистості до Дня Конституції на Замковій горі

Читайте також

Як міжнародні організації допомагають переселенцям, які зупинились у Вінницькій громаді
Міжнародні організації допомагають переселенцям, які зупинились у Вінницькій громаді
Детальніше
На приміських територіях Вінницької громади намолотили 8,5 тонн збіжжя
На приміських територіях Вінницької громади намолотили 8,5 тонн збіжжя
Детальніше
У Вінниці збільшать кількість аварійних бригад, щоб швидше ліквідовувати взимку аварії на мережах
У Вінниці збільшать кількість бригад, щоб швидше ліквідовувати аварії на мережах
Детальніше
Благодійники з США передали Вінниці авто “швидкої” та медикаменти
Благодійники з США передали Вінниці авто “швидкої” та медикаменти
Детальніше
Мер Вінниці Сергій Моргунов привітання з Днем Повітряних Сил ЗСУ
Мер Вінниці Сергій Моргунов: привітання з Днем Повітряних Сил ЗСУ
Детальніше
Збитки від російського ракетного удару коштували Вінниці 240 млн грн
Збитки від російського ракетного удару коштували Вінниці 240 млн грн
Детальніше