У Вінниці вдови ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС отримали допомогу

У Вінниці вдови ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС отримали допомогу

16:08 24.04.2023

З нагоди 37-х роковин Чорнобильської катастрофи, вдови ліквідаторів, які перебувають на обліку у департаменті соціальної політики міської ради почали отримувати матеріальну та гуманітарну допомогу. Зокрема, сьогодні в приміщенні міського центру надання гуманітарної допомоги, понад 50 вдів ліквідаторів, які мають інвалідність, отримали продуктові набори.

До продуктового набору ввійшли, зокрема, макарони, крупи, тушкованки, борошно, олія, цукор, чай та інше. Серед тих, хто отримав допомогу - вінничанка Лідія Гусак. Її чоловік - ліквідатор, помер півтора року тому. Останнім часом він важко хворів, згадує жінка.

Чоловік їздив у Чорнобиль ліквідувати наслідки катастрофи. Йому тоді було лише 27 років. Його головним завданням було возити цемент на реактор. Здоров'я, звичайно, в старшому віці значно погіршилось, але він тримався до останнього, - розповідає вдова ліквідатора, - Важливо зараз, у такий нелегкий для всіх час, отримати таку допомогу від міської ради.

У Вінниці вдови ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС отримали допомогу

Сьогодні в міському центрі надання гуманітарної допомоги продуктові набори отримали 55 вдів, які мають інвалідність, розповідає директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова. Усім їм попередньо зателефонували фахівці департаменту.

Загалом же на обліку у департаменті соціальної політики перебуває 280 вдів ліквідаторів наслідків на ЧАЕС. Усі вони, відповідно до нашої Комплексної програми "Основні напрямки соціальної політики" до кінця місяця отримають матеріальну допомогу - це 50% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня поточного року,- додає Валентина Войткова.

У Вінниці вдови ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС отримали допомогу

На сьогодні у Вінниці проживає майже 2,5 тисячі осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Усі вони, відповідно до своїх категорій та потреб, отримують державні та муніципальні пільги.

Нагадаємо, у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відбулося покладання квітів до пам’ятного знака жертвам Чорнобильської трагедії представниками органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, "чорнобильських" організацій та громадськістю.

Читайте також

З Карлсруе до Вінниці прибула автівка з черговою гуманітарною допомогою
Детальніше
«Внук питає – дідусю, ти що безсмертний?»: вінницький ліквідатор ЧАЕС пригадав історію катастрофи
Детальніше
На роковини Чорнобильської катастрофи у Вінниці вшанували пам’ять жертв аварії
Детальніше
У день 38-ї річниці Чорнобильської трагедії відзначили вінницьких ліквідаторів аварії
Детальніше
38 роковини аварії на Чорнобильській АЕС
Детальніше
Гумдопомога з Латвії - вінницькі рятувальники отримали три автомобілі
Детальніше