У Вінниці в громадських місцях встановлять шість дефібриляторів

У Вінниці в громадських місцях встановлять шість дефібриляторів

10:47 09.09.2021

Шість автоматичних зовнішніх дефібриляторів (АЗД) найближчим часом встановлять у громадських місцях Вінниці. Пристрої розмістять на залізничному вокзалі, двох автовокзалах – Центральному і Західному, а також у трьох "Прозорих офісах" міста (на вул.Соборній, проспекті Космонавтів та вул. Брацлавській). 

АЗД використовуватимуть для надання допомоги людині, в якої зупинилося серце. Для цього проведуть 12 тренінгових навчань для майже 200 людей: співробітників вище згаданих установ та охочих вінничан. Їх навчать користуватися автоматичними зовнішніми дефібриляторами. Ці люди зможуть за потреби надати першу домедичну допомогу.

Закупівля і встановлення АЗД, навчання цільових груп, а також інформаційна кампанія для жителів Вінницької міської територіальної громади – це три "кити" масштабного проєкту "АЗД рятує життя/AED save lives". Його реалізують Фонд громади "Подільська громада" спільно з Громадською організацією "Агенція екстреної медичної допомоги" у партнерстві з Вінницькою міською радою і Вінницьким обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Проєкт фінансується Фондом Ч.С. Мотта в рамках Програми Місцевих рішень глобальних викликів, яку проводить Академія розвитку філантропії в Польщі.

Сьомого вересня представники організацій та координаторки проєкту провели брифінг, де детально розповіли про заходи, які відбудуться в рамках цієї суспільно значущої ініціативи.

Актуальність проєкту, як каже голова правління Фонду громади Олена Данілова, зумовлена однією з найпоширеніших причин передчасної смерті – смертність від неінфекційних причин (серцево-судинні захворювання, смерть від нещасних випадків).

Згідно зі статистикою, яку наводить Олена Данілова, 70% смертей щороку стається в Україні через серцеві захворювання. У разі зупинки серця реальну можливість вижити отримує людина, допомогу якій надано в перші 10 хвилин. Незамінним помічником у цьому випадку стає саме автоматичний зовнішній дефібрилятор, яким можуть користуватися люди й без медичної освіти. Адже дефібрилятор має звукові підказки, а також режим для проведення серцево-легеневої реанімації для дорослих і дітей.

Насправді автоматичні зовнішні дефібрилятори це не новинка, ми їх не привезли не знати звідки. Їх потроху встановлюються у Києві, поодиноко в інших українських містах, хоча в Європі – це просто стандарт: АЗД має бути в наявності, як вогнегасник. Адже завдяки дефібрилятору врятувати життя під силу кожному і кожній, про це свідчить світова та європейська статистика. Тому ми були б раді, якби бізнес, великі корпорації, встановлювали такі прилади у своїх компанія, бо як показує світовий досвід, це шанс врятувати людське життя, зберегти свого співробітника, – відзначає Олена Данілова.

У рамках проєкту планують провести 12 тренінгів із користування автоматичними зовнішніми дефібриляторами та надання першої домедичної допомоги для працівників вінницьких "Прозорих офісів" та вокзалів, де встановлять ці пристрої. Також, як додала координаторка проєкту, голова Громадської організації "Агенція екстреної медичної допомоги" Аліса Чорнокнижна, навчання зможуть відвідати всі охочі вінничани. Для цього невдовзі на сторінці Фонду "Подільська громада" з'явиться реєстраційна форма, заповнивши яку, можна буде подати заявку на участь у навчальній програмі. Крім того, для містян проводитимуть публічні майстер-класи. Перший відбудеться вже зовсім скоро – на День міста Вінниці. Майстер-клас проводитимуть інструктори "Агенції екстреної медичної допомоги" як на дорослих, так і дитячих манекенах. Локація – навпроти фонтану "Мушля".

Координаторка проєкту переконує, що дефібрилятор спроєктований так, що не може нашкодити, іншими словами, він не спрацює, якщо людині не потрібно провести розряд. Він обладнаний штучним інтелектом, який має функцію самоконтролю і створений спеціально для людей без медичної освіти. Тому увімкнувши прилад, рятівнику достатньо просто дотримуватися його підказок і слідувати за рекомендаціями.

Як запевнила заступниця директора департаменту охорони здоров'я міської ради Світлана Стефанкова, закуплені для Вінниці автоматичні зовнішні дефібрилятори сертифіковані та, що не менш важливо, мають звуковий супровід українською мовою, який пояснює коли й що потрібно робити.

Сьогодні вже йшлося про те, що 70% смертей в Україні припадає на серцево-судинні патології. А 40% від цієї цифри стається від раптової зупинки серця. Якщо серцево-легенева реанімація надана протягом перших чотирьох хвилин, то це подвоює шанси на життя пацієнта. Тому цей проєкт є дуже важливим для нашого міста, – каже Світлана Стефанкова.

Директор Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза зазначив, що надавати домедичну допомогу повинна вміти кожна людина. І додав, що ці шість дефібриляторів – це лише перший крок, бо такі пристрої мають бути доступними по всьому місту, зокрема у торгово-розважальних центрах, школах та підприємствах.

Детальніше про використання АЗД, правила базової серцево-легеневої реанімації та необхідні інструкції – за посиланням.

Нагадаємо, У Вінниці на вокзалах та у прозорих офісах встановлять дефібрилятори.

Читайте також

У центрі Тульчина пацієнтів приймали у вакцинобусі
У центрі Тульчина пацієнтів приймали у вакцинобусі
Детальніше
40 років на сцені Вінницький хор імені В. І. Газінського влаштував великий благодійний концерт
40 років на сцені: Вінницький хор імені В. І. Газінського влаштував великий благодійний концерт
Детальніше
Від аутизму до ослаблення імунітету розвінчуємо найпоширеніші міфи про щеплення
Від аутизму до ослаблення імунітету: розвінчуємо найпоширеніші міфи про щеплення
Детальніше
Покажуть, як працює онкоцентр хочеш допомогти громаді — приходь на екскурсію
Покажуть, як працює онкоцентр. Хочеш допомогти громаді — приходь на екскурсію
Детальніше
_Культура vs війна__ у Вінниці презентували стрічку про митців, які стали на захист України
У Вінниці відбувся показ українського документального фільму «Культура vs війна»
Детальніше
Реабілітаційні послуги для дорослих і дітей надають у 14 закладах Вінниці
Реабілітаційні послуги для дорослих і дітей надають у 14 закладах Вінниці
Детальніше