У Вінниці усі охочі вже можуть імунізуватись проти грипу за муніципальною програмою "Стоп грип"

У Вінниці усі охочі вже можуть імунізуватись проти грипу за муніципальною програмою "Стоп грип"

10:50 05.10.2021

5  тисяч доз південнокорейської вакцини "GC FLU"  від сезонного грипу вже надійшли до центрів первинної медико-санітарної допомоги Вінниці. Цей препарат зареєстрований в Україні та відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров'я. За минулий тиждень від сезонного грипу цією вакциною імунізували 460 вінничан. Завдяки програмі "Стоп грип" містяни можуть зробити щеплення за пів ціни. 

З приходом холодів у країні починає циркулювати грип. Пік захворюваності може статися вже в листопаді-грудні. Головна рекомендація лікарів, яка спрямована на мінімізацію ризику зараження або ускладнення від грипу, – вакцинація.

Не варто зволікати зі щепленнями, адже найефективніше вакцинуватися до початку циркуляції вірусів грипу – у вересні-жовтні, щоб утворився імунітет і достатня кількість захисних антитіл. Наразі ми отримали 5 тисяч доз південнокорейської вакцини "GC FLU", ще 2 тисячі – в дорозі. Препарат "GC Flu quadrivalent" містить чотири компоненти проти штамів вірусу грипу А і В та  відповідає рекомендаціям ВООЗ для сезону 2021-2022 років. За минулий тиждень, відколи отримали вакцини, які ми закупили в рамках муніципальної програми "Стоп грип", щеплення уже отримали майже півтисячі вінничан. Ця міська програма, ініційована свого часу міським головою Сергієм Моргуновим, діє у Вінниці вже шостий рік поспіль. І містяни мають можливість вакцинуватися від грипу за пів ціни: 140 гривень сплачує пацієнт за вакцину "GC FLU" і стільки ж – місто. Дітей з інвалідністю, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вакцинують безкоштовно, - розповів директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

Програма "Стоп грип" діє у Вінниці з 2016 року. Це унікальний проєкт для України, аналогів якого в жодному місті нашої держави немає. Програма спрямовaнa нa зменшення нaслідків поширення вірусу грипу серед вінничaн. A тaкож – зниження зaхворювaності нa грип і ГРВІ тa попередження їх усклaднень.

Програма "Стоп грип" має комплекс заходів: специфічна профілактика, тобто вакцинація, вчасна діагностика з використанням швидких тестів, адекватне лікування, противірусна терапія.

Щоб зробити щеплення від сезонного грипу за муніципальною програмою, необхідно мати підписану декларацію з сімейним лікарем ЦПМСД міста. Якщо у людини немає медичних протипоказів до вакцинації, і вона на момент імунізації не хворіє, тоді лікар виписує рецепт на препарат. Його потрібно показати в аптеці та сплатити половину вартості за вакцину. 

Щеплення від грипу бажано робити всім, але в першу чергу воно необхідне дітям, медпрацівникам, вагітним, людям у віці від 60 років, вчителям, працівникам комунальних служб та інших професій, які спілкуються з великою кількістю людей, а також тим, у кого є хронічні захворювання.

Лікарі вважають, що імунізуватись від грипу необхідно і тим, хто переніс коронавірус, адже ослабленим імунній та дихальній системам людини другу інфекцію буде перенести важко.

Не варто боятись вакцинуватись від грипу, якщо імунізувались від COVID-19. Але потрібно проконсультуватися з приводу графіка щеплень зі своїм сімейним лікарем.

Нагадаємо, У Вінниці 95% сімейних лікарів вакцинувались від Covid-19

Читайте також

Впровадження сучасних методів лікування – ціль медичних закладів Вінниці
Детальніше
У Вінницькій лікарні швидкої допомоги функціонує новий артроскоп
Детальніше
Майже 6 тисяч вінничан вакцинувались проти грипу за муніципальною програмою
Детальніше
У Вінниці презентували бюджет галузі «Охорона здоров’я» на 2024 рік
Детальніше
На базі Вінницької лікарні №1 створять кластерний заклад охорони здоров’я
Детальніше
З початку січня майже 6 тисяч мешканців Вінниччини звернулися по медичну допомогу через грип і ГРВІ
Детальніше