У Вінниці триває психологічна реабілітація постраждалих внаслідок обстрілу

У Вінниці триває психологічна реабілітація постраждалих внаслідок обстрілу

21:38 09.09.2022

Одразу після теракту 14 липня у Вінниці почали надавати психологічну допомогу людям, які цього потребували. Цю важливу справу робили та продовжують виконувати вінницькі волонтери-психологи.

Також наразі у Вінниці триває психотерапевтичний курс «Хвиля добра від Швейцарії до Вінниці». Його ініціювала вінничанка Ганна Степаненко, яка зараз проживає у Швейцарії.

Головна мета курсу «Хвиля добра від Швейцарії до Вінниці» – повернути психологічну стійкість сім’ям внутрішньо переміщених осіб та сім’ям, які постраждали внаслідок жорстокого теракту 14 липня або проживають у будинках, які розташовані поруч.

Тривалість психотерапевтичного курсу два місяці: вересень – жовтень 2022 р. Зустрічі відбуваються раз на тиждень по дві години. Формат роботи – груповий: 8 дітей, 8 дорослих, три лікаря. Під час першої частини заняття психологи працюють разом із батьками та їхніми дітьми (від родини - одна дитина, один дорослий). Друга частина – батьки займатимуться з дорослим психологом, а діти - з двома дитячими. Всього передбачено 8 зустрічей.

Спочатку з дітьми та їхніми батьками проводиться знайомство, а уже згодом наші психологи розподіляються та працюють окремо з батьками, малими дітьми та підлітками, – зазначає лікар-психолог Тетяна Окаєвич. – На цих курсах ми надаємо психологічну підтримку дітям та їхнім батькам, які постраждали внаслідок теракту 14 липня та тим, хто був вимушений покинути свою домівку через активні бойові дії.

З дітьми проводяться заняття по таких темах:

  • Я і моя сім’я. (Знайомство в групі)
  • Безпека. Де її шукати?
  • Сміливість. Як знайти свої сильні сторони?
  • Страх. Як його долати?
  • Тривога. Що робити, коли не знаєш як правильно діяти?
  • Злість. Як захищати себе і не соромитись?
  • Радість, тепло і любов. Як їх поєднувати?
  • Фінальна зустріч в обіймах добра батьків і дітей.

Для дорослих пропонується формат лекційного матеріалу, де основним завданням є ознайомлення батьків із базовими психологічними потребами дитячого віку в умовах, що склались. Також приділяється увага формуванню відкритого діалогу і безпечного простору з використанням арт-терапії.

Зустрічі відбуваються раз на тиждень. Заняття проходитимуть за адресою вул. Ващука, 20. Триває прийом заявок для формування другої групи. Заняття у ній розпочнуться 13 вересня. Телефон для зв’язку: 0967262571 – Тетяна Окаєвич.

Варто зазначити, що з початку повномасштабної війни росії проти України у Вінниці надають психологічну допомогу вінничанам та людям, які евакуюються з регіонів України, де ведуться активні бойові дії.

В умовах війни багато людей потребують психологічної підтримки, – каже заступник директора департаменту охорони здоров’я Світлана Стефанкова, – Цей процес є довготривалим і психологи докладають всі зусилля для того, аби допомогти дорослим та дітям побороти страх і переживання.

Проєкт вінничанки

Проєкт «Хвиля добра від Швейцарії до Вінниці» ініціювала вінничанка Ганна Степаненко, яка зараз проживає у Швейцарії. Їй вдалося зварити 200 баночок (10 ящиків) смакоти та реалізувати її у церкві Freie Evangelische Gemeinde Thayngen та під час сливового свята Zwetschgenfest Bibern.

Тренери проєкту:

  • Дитяча група:

Тетяна Окаєвич – лікар-психолог, дитячий психотерапевт в напрямах арт та гештальт терапії

Оксана Пастер – медичний психолог, гештальт-терапевт, практикуючий психолог

  • Доросла група:

Олеся Олійник – сімейний психолог, арт та гештальт-терапевт

Нагадаємо, безсумнівно, кожен українець і українка зараз, де б вони не були, перебувають в стресі. Наше завдання — зробити цей стрес експертним.

Читайте також

У Вінниці відбувся захід із публічних виступів для молоді
Детальніше
Історії вдячності оборонців, яким допомогли помічники ветеранів у Вінниці
Детальніше
Вінницький центр онкології отримав новий автомобіль "швидкої"
Детальніше
Як працює принцип допомоги "Рівний-рівному"
Детальніше
Вінниця підготувала допомогу для бійців на харківському, донецькому та придністровському напрямках
Детальніше
Громада міста-побратима закупила для Вінниці наркозну станцію і транспортний ШВЛ
Детальніше