У Вінниці триває психологічна реабілітація постраждалих внаслідок обстрілу

У Вінниці триває психологічна реабілітація постраждалих внаслідок обстрілу

21:38 09.09.2022

Одразу після теракту 14 липня у Вінниці почали надавати психологічну допомогу людям, які цього потребували. Цю важливу справу робили та продовжують виконувати вінницькі волонтери-психологи.

Також наразі у Вінниці триває психотерапевтичний курс «Хвиля добра від Швейцарії до Вінниці». Його ініціювала вінничанка Ганна Степаненко, яка зараз проживає у Швейцарії.

Головна мета курсу «Хвиля добра від Швейцарії до Вінниці» – повернути психологічну стійкість сім’ям внутрішньо переміщених осіб та сім’ям, які постраждали внаслідок жорстокого теракту 14 липня або проживають у будинках, які розташовані поруч.

Тривалість психотерапевтичного курсу два місяці: вересень – жовтень 2022 р. Зустрічі відбуваються раз на тиждень по дві години. Формат роботи – груповий: 8 дітей, 8 дорослих, три лікаря. Під час першої частини заняття психологи працюють разом із батьками та їхніми дітьми (від родини - одна дитина, один дорослий). Друга частина – батьки займатимуться з дорослим психологом, а діти - з двома дитячими. Всього передбачено 8 зустрічей.

Спочатку з дітьми та їхніми батьками проводиться знайомство, а уже згодом наші психологи розподіляються та працюють окремо з батьками, малими дітьми та підлітками, – зазначає лікар-психолог Тетяна Окаєвич. – На цих курсах ми надаємо психологічну підтримку дітям та їхнім батькам, які постраждали внаслідок теракту 14 липня та тим, хто був вимушений покинути свою домівку через активні бойові дії.

З дітьми проводяться заняття по таких темах:

  • Я і моя сім’я. (Знайомство в групі)
  • Безпека. Де її шукати?
  • Сміливість. Як знайти свої сильні сторони?
  • Страх. Як його долати?
  • Тривога. Що робити, коли не знаєш як правильно діяти?
  • Злість. Як захищати себе і не соромитись?
  • Радість, тепло і любов. Як їх поєднувати?
  • Фінальна зустріч в обіймах добра батьків і дітей.

Для дорослих пропонується формат лекційного матеріалу, де основним завданням є ознайомлення батьків із базовими психологічними потребами дитячого віку в умовах, що склались. Також приділяється увага формуванню відкритого діалогу і безпечного простору з використанням арт-терапії.

Зустрічі відбуваються раз на тиждень. Заняття проходитимуть за адресою вул. Ващука, 20. Триває прийом заявок для формування другої групи. Заняття у ній розпочнуться 13 вересня. Телефон для зв’язку: 0967262571 – Тетяна Окаєвич.

Варто зазначити, що з початку повномасштабної війни росії проти України у Вінниці надають психологічну допомогу вінничанам та людям, які евакуюються з регіонів України, де ведуться активні бойові дії.

В умовах війни багато людей потребують психологічної підтримки, – каже заступник директора департаменту охорони здоров’я Світлана Стефанкова, – Цей процес є довготривалим і психологи докладають всі зусилля для того, аби допомогти дорослим та дітям побороти страх і переживання.

Проєкт вінничанки

Проєкт «Хвиля добра від Швейцарії до Вінниці» ініціювала вінничанка Ганна Степаненко, яка зараз проживає у Швейцарії. Їй вдалося зварити 200 баночок (10 ящиків) смакоти та реалізувати її у церкві Freie Evangelische Gemeinde Thayngen та під час сливового свята Zwetschgenfest Bibern.

Тренери проєкту:

  • Дитяча група:

Тетяна Окаєвич – лікар-психолог, дитячий психотерапевт в напрямах арт та гештальт терапії

Оксана Пастер – медичний психолог, гештальт-терапевт, практикуючий психолог

  • Доросла група:

Олеся Олійник – сімейний психолог, арт та гештальт-терапевт

Нагадаємо, безсумнівно, кожен українець і українка зараз, де б вони не були, перебувають в стресі. Наше завдання — зробити цей стрес експертним.

Читайте також

Вогонь знищив усе: брати з Вінниці залишилися без житла через пожежу і просять допомоги у небайдужих
Детальніше
Психологи VinSmart Центру провели арттерапевтичну сесію для літніх людей
Детальніше
Ще дві військові частини отримають техніку від Вінницької міськради
Детальніше
Вінничани допомогли піти до школи 300 дітям, родини яких потребують підтримки
Детальніше
Трагічна ніч на Львівщині: сім загиблих, десятки поранених, зруйновані будинки
Детальніше
Вінницькі вибухотехніки здійснили 30 виїздів на місця падіння ракет і шахедів
Детальніше