У Вінниці триває перевірка водних об’єктів та прибережно-захисних смуг

У Вінниці триває перевірка водних об’єктів та прибережно-захисних смуг

16:45 12.03.2024

З року в рік у Вінницькій громаді проводять традиційну перевірку стану водних об’єктів, щоб не допустити їх забруднення. Такі заходи діють в межах Програми охорони навколишнього природного середовища ВМТГ на 2021-2025 роки. 

У робочій групі, яка перевіряє річки, струмки та ставки, входять працівники Вінницької міської ради, комунальних підприємств, представники старостинських округів та профільних служб.

Начальник КП «Муніципальна варта» Віталій Чигур розповідає, що під час обстежень перевіряють об’єкти загального користування, а також вигрібні ями на території приватних домоволодінь, адже у попередніх роках фіксували випадки неналежного облаштування вигребів та, відповідно, засмічення річок і струмків.

Такі перевірки у нашій громаді тривають вже кілька років поспіль. Наше завдання – зробити все можливе, щоб водні об’єкти не засмічувалися і природнє середовище залишалося екологічно чистим. Це важливо для здоров’я людей, які проживають у громаді. Інформацію про злісних правопорушників передаємо у правоохоронні органи, – повідомив Віталій Чигур.

Моніторять стан водойм не лише у Вінниці, а й на приєднаних територіях.

Віталій Чигур також нагадав, що містянам, які скидають стічні води у водойми та неналежно облаштовують вигрібні ями, загрожує штраф за порушення Правил благоустрою. Його розмір сягає від 340 до 1 360 грн для громадян та від 850 до 1 700 грн для суб'єктів підприємницької діяльності.

Нагадаємо, до Державної екологічної інспекції через веб-ресурс "ЕкоЗагроза" надійшло звернення громадянина щодо забруднення земельної ділянки у Немирівській громаді. Спеціалісти Інспекції виїхали на місце події та обстежили земельну ділянку, яка знаходиться на території Немирівської громади.

Читайте також

Катання на SUP-дошках організували для ветеранів та ветеранок у Вінниці 
Детальніше
Де лагодять водогони та електромережі у Вінниці 19 червня
Детальніше
На більшості вінницьких водойм стартував риболовний сезон
Детальніше
Де триватимуть ремонти на комунальних мережах Вінниці 18 червня
Детальніше
Нещасні випадки на воді: як запобігти трагедії
Детальніше
Щонайменше у 15 криницях Вінницького району вода не відповідає питним стандартам
Детальніше