У Вінниці створили першу стерилізаційну для знезараження інфекційно небезпечних медичних відходів

У Вінниці створили першу стерилізаційну для знезараження інфекційно небезпечних медичних відходів

16:55 05.10.2024

У Вінниці створили першу стерилізаційну для знезараження інфекційно небезпечних медичних відходів. Стерилізаційну облаштували на базі Клінічного центру інфекційних хвороб.

Про це інформують у Вінницькій обласній військовій адміністрації.

До комплекту обладнання для деконтамінації входять стерилізатор, повітряний компресор та станції підготовки технологічної води. Закупівля обладнання відбулася в рамках спільного проєкту Міністерство охорони здоров’я України зі Світовим банком «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні». Вартість обладнання складає 6,1 млн грн, - йдеться у повідомленні.

Придбання обладнання для деконтамінації інфекційно небезпечних медичних відходів є важливим інфраструктурним проєктом, завдяки якому стає можливим їх знезараження. Після переробки такі відходи, як бинти, шприци, крапельниці та інше, будуть класифіковані як вторинна сировина. Сюди також входять відходи, які утворюються у процесі догляду за пацієнтами з COVID-19.

У Вінниці створили першу стерилізаційну для знезараження інфекційно небезпечних медичних відходів

Наразі в Україні немає жодної установи чи компанії, яка б обробляла медичні відходи методом стерилізації. Тепер, маючи таку стерилізаційну, заклад може заощадити на закупівлі послуг з утилізації медичних відходів.

У Клінічному Центрі інфекційних хвороб, відповідно до певних вимог підготували приміщення для встановлення обладнання для деконтамінації медичних відходів, вартість виконаних ремонтних робіт склала 4,3 млн грн з обласного бюджету.

Нагадаємо, Гайсинська міська територіальна громада, яка стала переможцем у конкурсі Вінницької обласної Ради «Безпечні Стійкі Громади», закупила медичне обладнання для Гайсинської центральної районної лікарні. Про це повідомили у Вінницькій обласній Раді.

Читайте також

Безпека та доступність як зміняться головні лікарні Вінниці, де лікують ветеранів
Безпека та доступність: як зміняться головні лікарні Вінниці, де лікують ветеранів
Детальніше
50 годин безоплатного релаксу та здоров’я особлива пільга для вінницьких захисників
50 годин безоплатного релаксу та здоров’я: особлива пільга для вінницьких захисників
Детальніше
На Вінниччині вперше провели ХІІ Чемпіонат України з екстреної медичної допомоги
На Вінниччині вперше провели чемпіонат України з екстреної медичної допомоги
Детальніше
Майбутнє української медицини вирішували на Вінниччині подробиці візиту Президента НАМН
Майбутнє української медицини вирішували на Вінниччині: подробиці візиту Президента НАМН
Детальніше
Студенти та комунальники Вінниці влаштували толоку в таборі для маріупольських родин
Студенти та комунальники Вінниці влаштували толоку в таборі для маріупольських родин
Детальніше
Хто контролюватиме головних лікарів Вінниччини облрада запускає наглядові ради
Хто контролюватиме головних лікарів Вінниччини: облрада запускає наглядові ради
Детальніше