У Вінниці слідкують за темпами будівництва протирадіаційного укриття та термомодернізації ліцею №23

У Вінниці слідкують за темпами будівництва протирадіаційного укриття та термомодернізації ліцею №23

20:13 07.03.2024

Вінницька громада продовжує працювати в межах визначених пріоритетів, серед яких першочерговими є безпека та оборона. Тому муніципалітет будує захисні споруди, аби відвідувачі садочків та шкіл почувалися захищеними під час повітряних тривог. Одне з таких – протирадіаційне укриття, призначене для вчителів і учнів №23 ліцею. 

Перевірив, як триває будівництво, і як виконали комплексну термомодернізацію 7 березня Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Відновлення очного навчання дуже важливе для всієї галузі освіти міста. Тому аби учні могли повернутися до безпечного осередку – розпочали будівництво протирадіаційного укриття поруч з №23 ліцеєм, яке розраховане на майже 1 000 осіб. Маємо на меті, щоб з нового навчального року школярі повернулися до повноцінного офлайн-навчання, – зауважив Сергій Моргунов.

Укриття зводять за всіма нормами, які передбачені для споруд цивільного захисту такого типу, і стануть надійним сховищем для школярів. Наразі будівельники вже виконали низку робіт: бетонну підготовку, опалубку фундаментальної плити, монтаж фундаментальних блоків. Наразі виконується штукатурення стін фундаменту та тривають роботи з гідроізоляції стін.

У Вінниці слідкують за темпами будівництва протирадіаційного укриття та термомодернізації ліцею №23

Протирадіаційне укриття розташоване на відстані кількох метрів від школи, отож діти та педагоги зможуть швидко туди дістатися.

Також в цьому ліцеї ми вже завершили роботи з комплексної термомодернізації, які розпочали ще до повномасштабного вторгнення. Приміщення школи №23 побудували ще в 1974 році, тому мали проблеми і з протіканням даху та тріщинами по стінах. Наразі замінили дах ліцею, який був у аварійному стані, встановили камери відеонагляду, утеплили фасад, а для економії коштів – встановили індивідуальний тепловий пункт. Зокрема й частково виконали внутрішні оздоблювальні роботи, – сказав Сергій Моргунов.

Загалом тут виконали влаштування мембранної покрівлі, замінили зовнішніх інженерні мережі водопостачання й водовідведення, утеплення фундаментів та їх гідроізоляцію, замінили вікна, які не відповідають нормативному опору теплопередачі. А також замінили всіх зовнішніх дверей на металопластикові.

Проведення цих робіт мало на меті кардинально виправити ситуацію з цим навчальним закладом, оскільки за результатами перевірки було визначено, що тепловтрати цієї споруди були колосальними, – зазначає директор департаменту капітального будівництва Денис Мазуренко. – Також окрім заходів з енергоефективності та термомодернізації провели й ряд інших робіт, задля впровадження інклюзивності.

Як розповіла директорка ліцею Наталія Богар, приміщення школи побудували 50 років тому, й була проблема, що будівля дала великий осад і потрібно було укріпляти її фундамент.

Підрядники ще у 2022 році розпочали ремонтні роботи, згодом їх призупинили через повномасштабне вторгнення, і вже з серпня 2023 року, робити відновились задля того, аби все ж таки створити комфортні умови для дітей, – зауважила вона.

Також вона додала, що на сьогодні ми вже маємо утеплене приміщення, яке задля доступу всіх учасників освітнього процесу й облаштоване чотирма пандусами.

У Вінниці слідкують за темпами будівництва протирадіаційного укриття та термомодернізації ліцею №23

Директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко висловила сподівання, що після закінчення будівництва протирадіаційного укриття, учні ліцею повернуться до «своєї школи», оскільки наразі вони навчаються у шести інших закладах середньої освіти. Тому, плануємо, що з нового навчального року, ліцеїсти повернуться до комфортного, утепленого та безпечного освітнього середовища в очному форматі.

Нагадаємо, торік пріоритетними напрямками для роботи Стадницького старостинського округу стали безпека та оборона, стійкість та турбота. Про це у звіті про роботу у 2023 році повідомила Юлія Давидюк – староста Стадницького округу, до складу якого входять населені пункти Стадниця, Гавришівка, Великі та Малі Крушлинці.

Читайте також

У Вінницькому ліцеї № 29 зібрали понад 200 тисяч гривень на дрон для оборонців
Детальніше
Учні вінницького ліцею №8 влаштували благодійний ярмарок
Детальніше
На початку літа у Вінниці відкриють пришкільні табори
Детальніше
Учні вінницького ліцею №35 передали для нацгвардійців функціональний позашляховик
Детальніше
Муніципальне житло: найбільша квота для учасників російсько-української війни
Детальніше
У Вінниці в будинку на Андрія Первозванного, 50 замінили старі вікна на сучасні
Детальніше