У Вінниці ще 15 жінкам надали почесне звання «Мати-героїня»

У Вінниці ще 15 жінкам надали почесне звання «Мати-героїня»

09:39 31.05.2024

Під час засідання виконавчого комітету міської ради 30 травня Вінницький міський голова Сергій Моргунов привітав жінок, які були ушановані державною нагородою «Мати-героїня». Таких у Вінницькій громаді, згідно з Указом Президента України від 29.01.2024 року – 15.

Жінкам з почесним званням «Мати-героїня» вручили нагрудний знак та посвідчення. У кожної з п’ятнадцяти жінок – не менше, ніж по п’ятеро дітей. Інна Шимко виховує найбільше – 8 дітей. Їй 45 років. Першого сина народила у 25 років – йому нині 20. Загалом у родині п’ятеро хлопців та троє дівчат. Найменшому Матвійчику – 5 років.

Ми не планували вісьмох дітей. Але я завжди була готова до великої сім’ї. Звісно, це велике навантаження. Але якщо ти робиш це з любов’ю – все під силу, – розповіла «Мати-героїня» Інна Шимко.

У Вінниці ще 15 жінкам надали почесне звання «Мати-героїня»

Вітати матерів-героїнь – стало доброю традицією для Вінниці, зауважив міський голова Сергій Моргунов. Від імені територіальної громади він подякував кожній мамі, кожній героїні за її титанічну працю, за стійкість та за світло, яке вони несуть у такі темні для країни часи.

Ви даруєте життя та майбутнє нашій країні та громаді. І все це – наперекір російській агресії, через яку, на жаль, Україна втрачає своїх найкращих синів і дочок. Ви знаходите сили та ресурс, щоб нагодувати, дати освіту, допомогти стати на ноги, приголубити та заспокоїти своїх дітей. У час війни навіть коли йдеться про одну дитину – це вже справжній подвиг. А про п’ятьох і більше – це дійсно героїзм, – додав Сергій Моргунов.

У Вінниці ще 15 жінкам надали почесне звання «Мати-героїня»

За декого із жінок нагороди отримували їхні матері або чоловіки. Замість дружини отримати державну відзнаку прийшов Олександр Окаєвич.

Разом із дружиною ми виховуємо п’ятьох дітей. Найстаршій доньці – 20 років, наймолодшій – 10. Звісно, більше вихованням діток займається дружина. Я більше часу проводжу на роботі, адже працюю далекобійником. Але діти – це велике щастя. Але й також – це велика відповідальність, – розповів багатодітний батько.

Загалом у Вінницькій міській територіальній громаді в період з 2012 по 2024 роки надано почесне звання «Мати-героїня» 153 жінкам.

Нагадаємо, багатодітні родини Вінниці отримали пакунки з продуктами та засобами гігієни від організації "Карітас-Спес-Вінниця". Набори роздали 30 сім'ям громади, які перебувають на обліку у Вінницькому міському центрі соціальних служб.

Читайте також

Попри спроби росіян знищити критичну інфраструктуру, Вінниця готується забезпечити містян водою і теплом
Детальніше
Як вінницькі тренери організовують дитяче дозвілля у таборі «ЯМаріуполь.Родина»
Детальніше
Як маленька вінничанка допомогла поліції розкрити правопорушення
Детальніше
У Вінниці приймали Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні пані Наталку Цмоць
Детальніше
36 дітей з Вінниці познайомляться з Німеччиною
Детальніше
27 дітей-сиріт з Жмеринського району відпочили у таборі «Артек-Буковель»
Детальніше