У Вінниці розробили «Дорожню карту Захисника»

У Вінниці розробили «Дорожню карту Захисника»

15:10 16.05.2024

16 травня відбулося чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Вінницькій міській раді. На ньому представили розроблену «Дорожню карту Захисника». Це довідник з усією необхідною інформацією та контактами для Захисників, які звільнилися зі служби.

У Карті зазначені корисні контакти представників різних департаментів міської ради та інших партнерів із короткою інформацією про те, якими є основні функціональні завдання того чи іншого департаменту, установи чи організації. Йдеться, зокрема, про контактні дані таких установ і організацій:

  • управлінь соціального захисту населення,
  • відділу ветеранської політики та організаційного забезпечення,
  • Пенсійного фонду,
  • центру зайнятості,
  • департаменту освіти, охорони здоров'я та інших.

Розробка “Дорожньої карти” – це важливий крок в об’єднанні зусиль різних структурних підрозділів міської ради та різних організацій задля допомоги ветеранам. Фактично в одному документі знаходяться всі необхідні контакти для тих, хто повернувся з військової служби. Ми прагнемо, аби ветерани знали: вони не залишені поза увагою, громада турбується про них і висловлює свою вдячність за захист України, – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.

Також заступниця міського голови акцентувала на впровадженні нової муніципальної пільги для оборонців з інвалідності внаслідок війни. Йдеться про надання права на безоплатне відвідування басейну у закладі «Міська дитячо-юнацька спортивна школа №3» за адресою: вул.Академіка Янгеля, 48. Це рішення стало можливим завдяки співпраці департаменту соціальної політики Вінницької міськради та комітету по фізичній культурі та спорту.

Відвідування басейну важливе для реабілітації Захисників і Захисниць, покращення стану їхнього здоров’я, яке, на жаль, постраждало внаслідок війни, – зауважила Галина Якубович.

Директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова доповіла про соціальний супровід сімей загиблих (померлих), безвісти зниклих за особливих обставин Захисників і Захисниць.

Усім сім’ям Захисників і Захисниць надають підтримку задля забезпечення належного морально-психологічного стану, сприяння вирішенню питань матеріально-побутового забезпечення, соціально-побутових проблем. Також продовжуємо проводити анкетування щодо визначення соціальних та психологічних потреб сімей Захисників та Захисниць України та організовувати системні зустрічі з родинами полеглих Оборонців задля інформування про їхні гарантії та пільги, – зазначила Валентина Войткова.

Присутні також зупинилися на питанні створення алгоритму дій ветерана у разі звільнення з військової служби. Це стосується проходження МСЕК, отримання виплат у разі настання інвалідності або відсотка втрати працездатності, встановлення статусів або надання пільг. Пам’ятку учасникам російсько-української війни розробила ГО «Юридична Сотня» спільно з фахівцями Міністерства соціальної політики України, Міністерством у справах ветеранів, Міністерством оборони України та Генерального Штабу Збройних Сил України.

Мета документа – забезпечення військовослужбовців базовою інформацією щодо пільг, прав і соціальних гарантій, а також – надання рекомендацій щодо порядку дій в певних ситуаціях.

У Вінниці розробили «Дорожню карту Захисника»

Директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова розповіла про роботу з надання соціальної підтримки та розширення муніципальних пільг для внутрішньо переміщених осіб у Вінницькій громаді.

Ми вважаємо внутрішньо переміщених осіб – новими вінничанами. Тому рішенням міської ради включили ВПО, дохід яких не перевищує 2 700 гривень, до переліку тих, хто має право на муніципальну матеріальну допомогу. Її виплачують щоквартально пільговим категоріям громади, – розповіла Валентина Войткова.

Наостанок присутні висловили свої пропозиції щодо системи надання соціального супроводу та соціально-психологічної підтримки населення під час війни.

Нагадаємо, головна особливість професії помічника ветерана – те, що вони самі є колишніми військовими або членами їхніх родин. Це дає змогу працювати за принципом «рівний – рівному». 

Читайте також

До ЗСУ найближчим часом зможуть піти понад 4 тисячі ув’язнених
Детальніше
З 18 червня в Україні має з’явитися електронний військовий квиток з QR-кодом
Детальніше
Вінницька громада спільно з гуманітарним штабом підсилила ще одну військову частину
Детальніше
У Вінниці зі 100-річчям привітали ветерана Другої світової війни, полковника Павла Кобу
Детальніше
Бандерівський коктейль та військова атрибутика: сім'я захисників відкрила у Жмеринці патріотичне кафе "Воля"
Детальніше
Тульчинці “живим коридором” зустрінуть загиблого Героя
Детальніше