У Вінниці розробляють концепцію сталої мобільності центру міста

У Вінниці розробляють концепцію сталої мобільності центру міста

Вчора 12:11

Задля підвищення ефективності роботи громадського транспорту, зручності пасажирів та безпеки пішоходів: у Вінниці триває розробка Концепції сталої мобільності у центрі міста. Напрацювання відповідних рекомендацій та рішень відбувається в межах грантового проєкту з містом-побратимом Карлсруе. 

Результатом низки зустрічей німецьких та українських експертів у сфері містобудування, що продовжились цьогоріч, стала детальна візуалізація проблемних точок дорожньої інфраструктури на вулиці Соборній. Як зазначили у КП «Агенція просторового розвитку», цей графічний матеріал показує ситуацію на тепер та, якими є технічні можливості з її покращення.

За словами директора Агенції Назара Коваленка, відповідна концепція напрацьовується в межах проєкту «Підвищення якості та ефективності міського громадського транспорту в центрі м. Вінниця /Україна», роботу над яким розпочали торік за фінансування Карлсруе. Тоді ж було проведено низку заходів, серед яких конференція за участі іноземних партнерів та соціологічне опитування, що підсвітили низку питань, котрі потребують вирішення.

Наше завдання – зменшити автомобільний трафік вулицею Соборною, адже кількість приватного транспорту зросла в рази. І це не може не позначитися на її мобільності, зокрема в частині пасажироперевезень. Відтак шукаємо нові рішення. Основна мета – створити умови, за яких громадський транспорт не збивався б із графіків внаслідок заторів, не втрачав у швидкості та був доступнішим, безпечнішим та комфортнішим. Тож зрештою люди віддаватимуть перевагу йому, а не приватному авто, – каже Назар Коваленко.

Чому це важливо та чому у центрі уваги саме вулиця Соборна, пояснив директор департаменту транспорту та міської мобільності Вінницької міської ради Андрій Сорокін. Він зауважує, що ця магістраль наразі є найбільш завантаженою: «Через неї частково чи повністю проходять 30 маршрутів громадського транспорту. А це близько 180 із 249 наявних у місті одиниць рухомого складу різних видів: автобусів, трамваїв, тролейбусів. 

У зв’язку з великою кількістю авто, вони затримуються на вулиці Соборній – у пікові години в середньому на 5-10 хвилин, зокрема швидкість трамваїв на Соборній знижується до 5 км/год через рух автівок по коліях. Звичайно це відображається на швидкості та передбачуваності громадського транспорту в цілому на території Вінниці. На те, щоб виправити ситуацію, й спрямований наш проєкт. Крім того, значна увага у ньому зосереджена на розбудові велоінфраструктури, якої на цій ділянці немає, та звісно безпеці пішоходів і захисту екології».

Відповідні завдання закріплено у таких стратегічних документах як Концепція інтегрованого розвитку та Комплексна стратегія міського транспорту та просторового розвитку Вінниці. Команда експертів, долучених до процесу роботи над проєктом, наразі дійшла висновку, що без перерозподілу транзитного руху на деяких ділянках вулиці Соборної створити ефективну транспортну систему – неможливо, зазначають в Агенції просторового розвитку.

Власне заборона на транзит через центр міста діє вже багато років, проте на практиці чимало водіїв діють в обхід правилами. Як наслідок, рух на цій магістралі є навіть більш інтенсивним ніж на вулицях Магістратська або Князів Коріатовичів, – говорить Назар Коваленко. – Щоб виправити це, маємо забезпечити альтернативу. Відтак підходимо до вирішення завдання комплексно, опрацьовуємо всі прилеглі до Соборної вулиці, щоб визначити напрямки, якими все ж таки зможе рухатись приватний транспорт.

За словами директора Агенції, експерти-підрядники мають надати фінальну пропозицію щодо Концепції сталої мобільності у центрі міста вже у травні. Вона міститиме дві мапи: перша – із переліком робіт, які не вимагають великого фінансування, тож їх можна буде виконати першочергово та друга – з капітальними перетвореннями, що ймовірно включатимуть перенесення деяких зупинок громадського транспорту, удосконалення пішохідної та розбудову велоінфраструктури тощо з терміном реалізації у найближчі 5-10 років.

Дякуємо всім партнерам за співпрацю та внесок у розвиток сучасного міського простору Вінниці! Слідкуйте за оновленнями проєкту, – каже Назар Коваленко.

Грантовий проєкт

Проєкт «Підвищення якості та ефективності міського громадського транспорту в центрі м. Вінниця /Україна» реалізовується у тісній співпраці з містом-побратимом Карлсруе, за підтримки Агенції розвитку муніципалітетів Engagement Global gGmbH (EG) та Сервісної служби «Мiста в Єдиному світі» (SKEW), та фінансування Федерального міністерства економічного співробітництва (BMZ).

Нагадаємо, безпечніший рух для всіх учасників дорожнього руху, безперешкодний проїзд громадського транспорту, збільшення пропускної здатності та зменшення хаотичного паркування вдовж вулиці Зодчих. Фахівці департаменту транспорту та міської мобільності ВМР розробили схему організації дорожнього руху по вулиці Зодчих від вул. А.Бортняка до вул. Академіка Ющенка.

Читайте також

У Вінниці з робочим візитом побувала делегація Посольства Республіки Польща у Києві
У Вінниці з робочим візитом побувала делегація Посольства Республіки Польща у Києві
Детальніше
Дев'ятикласниця померла у лікарні після резонансного ДТП у Вінницькому районі
Дев'ятикласниця померла у лікарні за кілька днів після ДТП у Вінницькому районі
Детальніше
У Вінниці розробили схему організації дорожнього руху по вулиці Зодчих
У Вінниці розробили схему організації дорожнього руху по вулиці Зодчих
Детальніше
Вінницькі боксери змагатимуться на Всесвітній Гімназіаді у Сербії
Вінницькі боксери змагатимуться на Всесвітній Гімназіаді у Сербії
Детальніше
У Вінниці сталася ДТП на перетині вулиць Пирогова та Дачної
У Вінниці сталася ДТП на перетині вулиць Пирогова та Дачної
Детальніше
У Вінниці на Хмельницькому шосе сталась потрійна аварія
У Вінниці на Хмельницькому шосе сталась потрійна аварія
Детальніше