У Вінниці прибрали занедбаний ВАЗ, авто п'ять років вростало у грунт біля дитячого садочка

У Вінниці прибрали занедбаний ВАЗ, авто п'ять років вростало у грунт біля дитячого садочка

Сьогодні 16:08

У Вінниці прибрали ще один занедбаний автомобіль — цього разу біля дитячого садочка. Понад п'ять років старий ВАЗ стояв впритул до паркану закладу та ускладнював проїзд вузькою вулицею.

Про це 27 серпня інформує ВІТА ТБ, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Автомобіль давно не використовували, його майже повністю розібрали на запчастини, під капотом накопичилося сміття, а колеса вросли в землю. Тепер занедбану машину прибрали, звільнивши проїзд і доступ до території біля закладу, — йдеться у повідомленні.

Як розповідають місцеві жителі, залишений автомобіль доводилося постійно об'їжджати. Він також заважав доглядати за прилеглою до садочка територією. Особливо відчутно це було в години, коли батьки привозили або забирали дітей.

У кожного такого автомобіля своя історія, але наслідок для міського простору однаковий: транспорт роками стоїть без руху, навколо виростають чагарники, накопичується сміття, а територією стає складніше користуватися. Частина власників реагує на повідомлення і самостійно прибирає свої автівки — дякуємо їм за відповідальність. Маємо й приклад, коли власник передав машину для переобладнання на багі, пристосоване до фронтового бездоріжжя. Водночас залишаються автомобілі, власників яких не вдається знайти або вони не виходять на зв'язок, — розповідає заступник директора департаменту транспорту та міської мобільності Вінницької міської ради Сергій Бузниковатий.

Занедбані автомобілі не переміщують одразу. Кожному рішенню передують перевірка, спроба встановити власника та час, протягом якого він може самостійно прибрати транспортний засіб.

Робота починається зі звернення мешканців. Наші фахівці оглядають автомобіль на місці та перевіряють, чи справді ним тривалий час не користуються. Матеріали передають комісії. Якщо ознаки занедбаності підтверджуються, на машині залишають інформаційну листівку для власника. Від цього моменту він має 30 днів, щоб прибрати транспорт. Якщо цього не відбувається, а встановити власника або зв'язатися з ним не вдається, комісія повторно розглядає матеріали та може ухвалити рішення про переміщення автомобіля на спеціальний майданчик, — пояснює начальник відділу паркування департаменту транспорту та міської мобільності Вінницької міської ради Антон Іщук.

Наразі у Вінниці власники ще 25 занедбаних автомобілів мають можливість самостійно прибрати їх із міського простору.

У Вінниці прибрали занедбаний ВАЗ, авто п'ять років вростало у грунт біля дитячого садочка

Переміщення «раритету» біля садочка потребувало окремого підходу. Через те що автомобіль тривалий час стояв на одному місці та був частково розібраний, звичний спосіб закріплення не підходив.

Випадок нетиповий: машина стояла впритул до паркану, її майже повністю розібрали, а колеса вросли в землю. Зачепити автомобіль за колеса, як ми робимо зазвичай, уже було неможливо. Тому стропи довелося заводити під кузов, — розповідає стропальник Олександр Бондаренко.

Місцеві жителі кажуть, що це авто залишили тут ще до початку повномасштабної війни.

Автівка простояла щонайменше п'ять років. Добре, що такі машини прибирають. Тут вузький проїзд, поруч садочок, батьки щодня привозять дітей. Тепер цим місцем зможуть нормально користуватися, — говорить місцева жителька Надія.

Звернення мешканців допомагають виявляти транспорт, який роками не використовують. У Вінницькій громаді така комісія розпочала роботу ще навесні — вона реагує на покинуті автомобілі у житлових кварталах, на узбіччях та вздовж вулиць. Паралельно місто впроваджує й сезонні обмеження на паркування, щоб транспорт не заважав прибиранню вулиць.

Читайте також

Понад 495 тисяч гривень на авто отримав у ВІнниці ветеран, який допомагає іншим воїнам
Понад 495 тисяч гривень на авто отримав у ВІнниці ветеран, який допомагає іншим воїнам
Детальніше
Камери Ситуаційного центру зафіксували у Вінниці зіткнення двох авто
Камери Ситуаційного центру зафіксували у Вінниці зіткнення двох авто
Детальніше
ДТП на Тульчинщині зіткнулися три автомобілі, постраждала жінка
ДТП на Тульчинщині: зіткнулися три автомобілі, постраждала жінка
Детальніше
У Тульчині госпіталізували водія скутера після зіткнення з автомобілем
У Тульчині госпіталізували водія скутера після зіткнення з автомобілем
Детальніше
Здали нерви: у Вінниці за добу в двох громадян вилучили речовини, схожі на наркотичні
Здали нерви: у Вінниці за добу в двох громадян вилучили речовини, схожі на наркотичні
Детальніше
20-річний мотоцикліст постраждав у ДТП в Немирові
20-річний мотоцикліст постраждав у ДТП в Немирові
Детальніше