У Вінниці прозвітували про виконання Програми охорони навколишнього середовища

У Вінниці прозвітували про виконання Програми охорони навколишнього середовища

14:29 10.05.2024

9 травня під час засідання виконавчого комітету Вінницької міської ради заслухали звіт про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища Вінницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки у 2023 році. Торік в межах цього документу фахівці організовували заходи, присвячені реалізації кліматичної політики, декарбонізації та зеленому розвитку громади.

Директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська розповіла, що реалізовані заходи, передбачені Програмою, торік були спрямовані на підвищення екологічної свідомості населення, покращення стану водних ресурсів, вдосконалення системи поводження з відходами, охорону та раціональне використання зелених насаджень та збереження природно-заповідного фонду, а також на покращення якості атмосферного повітря.

Реалізація екологічних заходів є вкрай важливою для Вінницької громади як для покращення поточної ситуації, так і для запобігання виникненню екологічних проблем в майбутньому. Ми маємо на меті створювати належні умови для збереження довкілля та природних ресурсів шляхом об’єднання зусиль міської влади та жителів нашої громади. Рухаючись в напрямку Зеленого курсу, ми плануємо також збільшити відсоток відновлюваної енергії, підвищувати рівень енергоефективності та декарбонізації тощо, - сказала Ольга Ремешевська.

Минулого року у Вінницькій громаді відбулося чимало просвітницьких заходів у закладах освіти й з залученням громадських організацій. Зокрема, відбулись акції "Вимкни світло" та "Зелена хвиля", екологічний марафон "Ми творимо планету власноруч", проведені збори макулатури з благодійною метою - виручені кошти за вторсировину передали на потреби Збройних Сил України.

У сфері охорони та раціонального використання водних ресурсів була розроблена та затверджена Концепція розвитку малих річок Вінниці - 2035. Метою цього документу стала інтеграція малих річок у міський простір та вдосконалення підходів до догляду, благоустрою, поліпшення стану водойм та землекористування прилеглих територій. Водночас у нашій громаді в посиленому режимі очищували русла малих річок, обслуговували та ремонтували зливову каналізацію тощо.

Вдосконалювали торік у Вінницькій МТГ систему поводження з відходами, працювали у сфері охорони атмосферного повітря, а також охопили галузь кліматичної політики, декарбонізації та "зеленого розвитку". В межах цієї роботи експерткою з інформаційної підтримки виконавчих органів міської ради розроблено та презентовано громадськості документ "Оцінка вразливості ВМТГ до змін клімату", напрацювали дорожню карту з розробки Плану управління відходами Вінницької міської територіальної громади до 2030 року, а також провели низку інтерактивних заходів, пов’язаних із Зеленим курсом, задекларованим Вінницею у 2022 році.

Нагадаємо, під час засідання виконавчого комітету Вінницької міської ради затвердили перелік субʼєктів, які отримають часткову компенсацію витрат на придбання обладнання для виробництва електроенергії з відновлювальних джерел енергії. 

Читайте також

У Вінниці ухвалили проєкт Програми комплексного відновлення території
Детальніше
Реагування на звернення вінничан – пріоритет роботи Асоціації органів самоорганізації населення
Детальніше
У Вінниці триває розробка Плану управління відходами у громаді
Детальніше
Вінницька молодь успішно стажувалась у виконавчих органах міськради
Детальніше
У Вінниці влаштували толоку для боротьби з борщівником
Детальніше
Нейбайдужий вінничанин повідомив про забруднення струмка - воду перевірили екологи
Детальніше