У Вінниці провели семінар для 30 керівників центрів, де мешкають переселенці

У Вінниці провели семінар для 30 керівників центрів, де мешкають переселенці

13:35 24.01.2023

Підтримка тим, хто допомагає. У Вінниці провели семінар для 30 керівників центрів, де мешкають переселенці. Зустріч для них організувала французька міжнародна організація "Acted".

З першого дня повномасштабної війни її представники допомагають тим, кого рашистські ракети позбавили можливості жити у рідному домі. Аби допомогти керівникам “шелтерів” відшукати ресурс для подальшої роботи, з ними працюють висококваліфіковані психологи.   

Міжнародні організації, в т.ч. й  "Acted", надають дієву допомогу з перших днів повномасштабного вторгнення. Здебільшого це матеріальна допомога, певні ремонтні роботи, надають потрібні засоби, - каже заступниці директора департаменту освіти вінницької міськради Ірина Божок.

Стіни класів, де колись вінницькі учні гризли граніт науки, рік тому стали домом для переселенців. Сьогодні аудиторії шкіл, ЦПТО і кімнати гуртожитків при закладах освіти  - ділять між собою люди з Донеччини, Луганщини, Харківщини, Херсонщини, Маріуполя та інших українських міст. За понад пів року вінницькі шелтери прийняли майже 46 000 людей, яких рашистські ракети позбавили можливості жити у рідному домі. Аби підтримати мешканців центрів для вимушених переселенців їхні керівники спрямовують зусилля всієї громади. Надійне плече в організації проживання ВПО їм підставила  французька міжнародна неурядова організація "Acted".  

У Вінниці провели семінар для 30 керівників центрів, де мешкають переселенці

Представники організації зібрали керівників колективних центрів у Вінниці, аби допомогти знайти ресурс для відновлення, обмінятись досвідом з організації проживання для ВПО та поспілкуватись з психологами. В семінарі беруть участь майже 30 осіб. 

Цього ніхто не вчив, не було правил, зокрема правил менеджменту. Люди, які виїхали від ударів війни дуже вразливі. Тому треба бути кваліфікованим, налаштувати, вирішити моменти, швидко реагувати на все,  - говорить керівник підрозділу ACTED у Вінниці Олена Гончар.

Нагадаємо, волонтери Червоного Хреста Вінницької області запрошують підлітків-переселенців віком від 13 до 16 років приєднатися до корисних зустрічей з вивчення власного психоемоційного стану та засвоєння інструментів його саморегуляції.

Читайте також

Не всі випускники мусять складати національний мультипредметний тест
Детальніше
Вінницькі рятувальники поповнили автопарк та отримали допомогу від благодійників
Детальніше
Українська діаспора в німецькому місті Карлсруе створить унікальний мурал-вишиванку
Детальніше
З черговим візитом до Вінниці приїхав німецький волонтер Гельмут Діфенбах
Детальніше
Як пройшов перший день перебування у Вінниці представників міст-побратимів Карслруе та Нансі
Детальніше
Розвиток міжнародного освітнього обміну: делегація з Франції та Німеччини відвідала Вінницю
Детальніше