У Вінниці презентували проєкти конкурсу Комфортні громади

У Вінниці презентували проєкти конкурсу "Комфортні громади"

16:33 24.01.2022
44

24 січня розпочалась презентація проєктів конкурсу обласної Ради "Комфортні громади" на 2021-2022 роки. Після голосування у громадах на обласний етап перейшов 141 проєкт, 129 з них допущені до презентації. 

У понеділок в обласному молодіжному центрі "Квадрат" 14 громад Вінницького району представили 34 проєкти. Найбільше - за напрямом "Сучасна громада", який передбачає розвиток культурної, спортивної та туристичної інфраструктури, благоустрій територій і зон відпочинку тощо.

Минулого року ми вже проводили конкурс "Комфортні громади". Тоді було профінансовано понад 18 мільйонів гривень, а 70 проєктів стали переможцями, - сказав заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко. - Цього року він стартував раніше, щоб можна було раніше обрати переможців і мати достатньо часу для якісної та ефективної реалізації проєктів. Крім того, конкурс проходить у два етапи й спочатку самі громади, їхні небайдужі мешканці та ініціативні групи визначали пріоритетні для себе проєкти, які можуть бути представлені вже на обласному рівні.

У Вінниці презентували проєкти конкурсу Комфортні громади

За словами заступника голови обласної Ради, конкурс "Комфортні громади" сприяє розвитку не лише окремих населених пунктів, а й Вінниччини загалом.   

Всі ми вболіваємо за розвиток нашої області й хочемо, щоб наші громади стали комфортнішими, доступнішими й безпечнішими, - додав Дмитро Чаленко. – Одним з пріоритетів обласної Ради є "Сильний регіон сильних громад".

Свої проєкти представники громад Вінницького району представили експертам. До їх складу увійшли: представники Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування, Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України, голова Координаційної ради з питань молодіжної політики при Вінницькій обласній Раді, представники фонду громад "Подільська громада", працівники апарату Вінницької обласної Ради.

Вони оцінювали проєкти за наступними критеріями:

  • значущість розв'язання проблеми громади для її мешканців, величина охоплення проєктом території громади;   
  • чіткість та реальність опису плану реалізації проєкту;   
  • відповідність результатів проєкту його меті та завданням;   
  • конкретність та чіткість очікуваних результатів;   
  • наявність у заявника та партнерів досвіду ефективного управління (зокрема персонал, обладнання та здатність керувати бюджетом проєкту) та досвіду реалізації проєктів. 

Упродовж тижня - до 31 січня - зі своїми проєктами будуть знайомити громади Могилів-Подільського (13 проєктів), Тульчинського (17 проєктів), Гайсинського (31 проєкт), Жмеринського (16 проєктів) та Хмільницького районів (18 проєктів). 

Далі відібрані проєкти надійдуть Експертній Раді, яка й визначатиме переможців. Для громад із населенням понад десять тисяч осіб може бути визначено не більше двох проєктів-переможців, а з населенням менше за десять тисяч - не більше одного, — інформує Вінницька обласна рада.

У Вінниці презентували проєкти конкурсу Комфортні громади

Про конкурс

Вінницька обласна Рада оновила умови конкурсу на цей рік і майже удвічі збільшила його фінансування.

Конкурс обласної Ради "Комфортні громади" проходить вже другий рік поспіль. 5 жовтня 2021 року голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий підписав розпорядження про його проведення, а в грудні завершився перший відбірковий етап на рівні територіальних громад. 

Відповідно до Порядку його проведення, для громад із населенням понад десять тисяч осіб співфінансування складатиме до 500 тис. грн, тоді як їхній власний внесок має бути не менше 50%. Для громад із населенням менше як десять тисяч мешканців передбачене співфінансування до 350 тис. грн, а власний внесок – не менше 30%.

Нагадаємо, Вячеслав Соколовий ознайомився із втіленням проєктів, які перемогли в обласному конкурсі "Комфортні громади", у Чернівецькій територіальній громаді.

Embedded thumbnail for У Вінниці презентували проєкти конкурсу "Комфортні громади"

Читайте також

Продовольча безпека понад 90% земель сільськогосподарського призначення на Вінниччині вже засіяні
Продовольча безпека: понад 90% земель сільськогосподарського призначення на Вінниччині вже засіяні
Детальніше
Український гурт Kalush Orchestra пройшов перший півфінал Євробачення - українці серед фаворитів
Український гурт Kalush Orchestra пройшов перший півфінал "Євробачення" - українці серед фаворитів
Детальніше
Вінницький художній музей оголосив конкурс для юних художників
Вінницький художній музей оголосив конкурс для юних художників
Детальніше
На фронт поїхало чергове авто, як придбали за кошти аукціону конкурсу краси Міс Вінниця
На фронт поїхало чергове авто, яке придбали за кошти аукціону конкурсу краси "Міс Вінниця"
Детальніше
У Вінниці завершився Всеукраїнський патріотичний марафон "Все буде Україна"
У Вінниці завершився Всеукраїнський патріотичний марафон "Все буде Україна"
Детальніше
Вінниця формує власний культурний код жодних російських маркерів на вулицях міста
Вінниця формує власний культурний код: жодних російських маркерів на вулицях міста
Детальніше