У Вінниці представили прогноз бюджету громади на 2022-2024 роки

У Вінниці представили прогноз бюджету громади на 2022-2024 роки

11:04 20.08.2021
26

Стратегія реформування системи управління державними фінансами передбачає реалізацію середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні. Для цього формують прогноз місцевих бюджетів на плановий та наступні два бюджетні роки. Під час чергового засідання виконавчого комітету директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко презентувала прогноз бюджету міської територіальної громади на 2022-2024 роки.

Прогноз місцевого бюджету – документ середньострокового бюджетного планування, що визначає показники кошторису на середньостроковий період і є основою для складання проекту бюджету.

Формування прогнозу бюджету – це новий додатковий крок у роботі по бюджету як для департаменту фінансів, так і для головних розпорядників коштів. В ході формування прогнозу бюджету на 2022-2024 роки ми керувалися положеннями Бюджетного кодексу України, матеріалами Бюджетної декларації на 2022-2024 роки, яка схвалена КМУ, наказами Міністерства фінансів України та рядом інших документів, - розповіла директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

Доходи на 2022-2024 роки сформовані відповідно до показників прогнозу економічного і соціального розвитку. Власні доходи зростають на 6-8 %, трансферти – відображені в сумах, які доведені Міністерством фінансів України та Департаментом фінансів ОДА. У формуванні бюджету за доходами основну роль відіграє загальний фонд, частка якого становить 97%.

Основними бюджетоутворюючими податками загального фонду у  середньостроковому періоді є податок з доходів фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю, акцизний податок, податок на нерухоме майно.

Що стосується видатків, то вони мають позитивну помірну динаміку, як в цілому, так і по загальному фонду.

В середньостроковій перспективі структура видатків майже не змінюється. Основними споживачами бюджетних коштів залишаються такі галузі як освіта, житлово-комунальне господарство та будівництво.

Якщо охарактеризувати одним реченням прогноз бюджету громади на 2022-2024 роки, то він  має позитивну стриману динаміку. І це покладено в основу більшості показників бюджету. Показники, визначені у прогнозі місцевого бюджету, лягають в основу проекту бюджету на плановий бюджетний період, - додала Наталія Луценко.

Нагадаємо, Наталія Луценко розповіла про виконання бюджету Вінницької громади за перше півріччя

 

Читайте також

Нові батальйони тероборони
Нові батальйони тероборони
Детальніше
Індексацію пенсій проведуть у березні
Індексацію пенсій проведуть у березні
Детальніше
У Вінниці реалізували проєкт Вінниця – РЕконструкція минулого
У Вінниці реалізували проєкт "Вінниця – РЕ:конструкція минулого"
Детальніше
Від початку року інженерні мережі відремонтували у семи будинках Вінниці
Від початку року інженерні мережі відремонтували у семи будинках Вінниці
Детальніше
У Вінниці відбувся учнівський форум Від ідеї – до результату
У Вінниці відбувся учнівський форум "Від ідеї – до результату"
Детальніше
Лікарню ім. Пирогова у Вінниці реконструюють у скільки це обійдеться
Лікарню ім. Пирогова у Вінниці реконструюють: у скільки це обійдеться?
Детальніше