У Вінниці помер отаман міського осередку Українського козацтва

У Вінниці помер отаман міського осередку Українського козацтва

13:35 25.08.2022

24 серпня на 66-ому році життя передчасно зупинилося серце активного громадського діяча, талановитого митця, голови Вінницького регіонального центру культури та мистецтва циганського народу «Девлеса, ромале!» Андрія Сенченка.  

Андрій Вікторович народився 7 лютого 1957 року у селищі Африканда Мурманської області в сім’ї військовослужбовця. 

У творчих колах Вінниччини Андрій Сенченко відомий як поет, композитор, гітарист, співак. Свою кар’єру розпочав у 1989 році співаком у Вінницькій обласній філармонії. Став переможцем Всеукраїнського фестивалю «Червона рута» у 1991 році. Ще у 1992 році у поетичній збірці «Бумеранг» Андрій Сенченко передбачив трагізм нинішніх подій.

Мистецький шлях

  • З 1995 по 1997 рік працював у Московському державному музично-драматичному театрі «Ромен» під керівництвом знаменитого Миколи Сліченка. Повернувшись до Вінниці, Андрій Сенченко заснував циганський шоу-театр «Шатро» (1998 року), на базі якого у 2001 році було створено Вінницький регіональний центр культури та мистецтва циганського народу «Девлеса, ромале!» («З богом, цигани»). 
  • У 2002 році з’явився дует Наталі та Андрія Сенченків, який бере участь у всеукраїнських та обласних фестивалях. Нині Наталя – директор циганського колективу «Андо Шатро» та заступник голови товариства. Вона автор багатьох текстів для пісень, які подружжя виконують разом. 
  • За авторський альбом козацьких пісень Андрій Сенченко, як отаман міського осередку українського козацтва, нагороджений орденами «Віра», «Честь» і «Слава». 
  • З 2014 року виступав з благодійними концертами перед військовослужбовцями у військових частинах та шпиталях області.

Неодноразово брав участь в обласних, Міжнародних та Всеукраїнських фестивалях національних культур. Разом із дружиною, Наталією Сенченко, співав у церковному хорі.

За словами усіх, хто його знав Андрій Сенченко був надзвичайно порядною, працьовитим, енергійним, привітним та щирою людиною. 

Управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації та Рада національних культур Вінниччини висловлюють свої щирі співчуття дружині, рідним і близьким померлого, - пише у Фейсбук головний спеціаліст управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ірина Стеценко.

Нагадаємо, у Калинівці 23 серпня помер 75-річний високопрофесійний лікар-невропатолог Михайло Гаврилов. Про це інформує Калинівська центральна районна лікарня.

Читайте також

Більшість життя присвятила службі в органах місцевого самоврядування - Вінниця попрощалася з Оленою Зверхановською
Детальніше
У Вінниці стартує майстерня міських екскурсій довкола постаті Михайла Коцюбинського
Детальніше
Готувалися увесь рік - вихованці "Барвінку" виступили зі звітним концертом
Детальніше
Вінничани взяли участь у мистецькому заході "Зустрічі на зеленій галявині"
Детальніше
Під колесами Audi загинув 56-річний велосипедист з Вінницького району
Детальніше
Вінниця прощається із 24-річним Героєм-кулеметником
Детальніше