У Вінниці підписали меморандум про створення центру інновацій
22 листопада голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, генеральний директор "ФРЕНДТ" Віталій Шуберанський і ректор Вінницького національного технічного університету Віктор Біліченко підписали меморандум про створення навчального центру інновацій, інформаційних технологій та автоматизації ВНТУ-FRENDT та науково-дослідної лабораторії кабельно-провідникової продукції в ГНК ВНТУ.
Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий наголосив, що в сучасному світі розвиток економіки в країні безпосередньо залежить від повноти реалізації процесів децентралізації, а також від ефективної співпраці бізнесу та закладів освіти й комерціалізації наукових розробок.
Сьогодні ми говоримо про встановлення прямих контактів між Вінницьким національним технічним університетом і підприємством "ФРЕНДТ". Ідея створення навчального центру інновацій, інформаційних технологій та автоматизації ВНТУ-FRENDT та науково-дослідної лабораторії кабельно-провідникової продукції на базі Вінницького національного технічного університету - дуже цікава, перспективна та корисна, - зазначив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.
Ректор Вінницького національного технічного університету Віктор Біліченко зазначив, що для університету розпочинається новий етап співпраці з виробничим підприємством.
Сподіваюся, що робота буде плідною. У нас для цього є всі можливості. Важливо, що в цьому процесі бере участь обласна Рада, яка зацікавлена і в розвитку аграрного підприємництва, і в розвитку науки, - сказав Віктор Біліченко.
Генеральний директор "ФРЕНДТ" Віталій Шуберанський зуважив, що компанія підходить до такої співпраці з великою відповідальністю та на 100% виконає всі умови, прописані в меморандумі.
Створення такої структури дасть імпульс для розвитку наукових шкіл університету, умов для підготовки фахівців, які відповідають вимогам підприємців, а результатом має стати практична реалізація інноваційних наукових розробок на теренах Вінницької області та в інших регіонах країни, — інформує Вінницька обласна рада.
Переконаний, формат тристоронньої співпраці допоможе поліпшити ефективність діяльності всіх сьогоднішніх підписантів Меморандуму. Це той крок, який має сприяти розвитку і університету, і "ФРЕНДТ", а в підсумку - економіки Вінниччини, що є одним із пріоритетів роботи обласної Ради. Приклад співпраці Вінницького національного технічного університету і "ФРЕНДТ" може стати орієнтиром для інших вищих та середніх навчальних закладів. А "дорожня карта" нашого спільного проєкту - еталонною для всіх інноваторів Вінниччини та інших регіонів, - сказав Вячеслав Соколовий.
Для реалізації спільного проєкту утворено робочу групу, до складу якої увійшли науковці Вінницького національного технічного університету, представники "ФРЕНДТ" і виконавчого апарату обласної Ради.
Проєкт передбачає:
- створення навчального центру інновацій, інформаційних технологій та автоматизації ВНТУ-FRENDT та науково-дослідної лабораторії кабельно-провідникової продукції в ГНК ВНТУ;
- започаткування на базі центру школи розвитку стартапів за напрямком IT-технологій та автоматизації в агропромисловості;
- проведення конкурсу студентських стартапів;
- підготовка студентів за індивідуальною програмою для "ФРЕНДТ";
- запровадження елементів дуальної освіти та створення філії кафедр університету на базі виробничих потужностей "ФРЕНДТ" для проходження практики студентів.
Нагадаємо, "ФРЕНДТ" розпочало співпрацю з Козятинським професійним училищем залізничного транспорту. Зараз працюють над реалізацією інноваційного проєкту по розробці системи безпеки.