У Вінниці підлітки опановують навички першої домедичної допомоги
У Вінниці підлітки опановують навички першої домедичної допомоги. Тренінги з основ домедичної допомоги відбулися на базі Maker Spaces — сучасних навчально-технічних центрів, створених при Вінницькому технічному фаховому коледжі та ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти № 1 м. Вінниці».
Про це інформують в ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».
Тренінги орієнтовані на підлітків віком 11–17 років, які входять до цільової групи проєкту і вже беруть участь у технічних, психологічних та тренінгових активностях у рамках роботи Maker Space.

Тренер з надання домедичної допомоги Олексій Жагін наголошує, що під тренінгового заняття учасники не просто отримують знання, які колись можуть знадобитися. Вони – тут і зараз – на практиці відпрацьовують навички, що здатні їм врятувати життя.
Ми не навчаємо теорії, ми працюємо з макетами, реальними сценаріями й розвиваємо практичні рефлекси. Ключовою перевагою програми є те, що вона повністю практична. Підлітки не лише слухають інструкції, а й виконують усі дії самостійно на тренувальних манекенах, у змодельованих кризових ситуаціях. Це формує у них впевненість у власних діях і здатність реагувати швидко та ефективно у реальному житті. А це сильний крок у бік свідомої відповідальності за життя і безпеку інших, – акцентує Олексій Жагін.

Програма тренінгу охоплювала:
- основи безпеки, уникнення помилок та алгоритми дій у стресових ситуаціях;
- оцінку стану постраждалого, базову діагностику та виклик екстрених служб;
- відпрацювання практичних навичок (а це серцево-легенева реанімація, зупинка кровотечі, допомога при опіках, травмах, епілепсії, переохолодженні тощо).

Тренінгове заняття було побудоване як практичний курс, підлітки працювали з манекенами, перев’язувальними матеріалами, тренувальним обладнанням, імітуючи реальні життєві ситуації. Це дозволило не лише краще засвоїти навички, а й подолати страх перед надзвичайними обставинами.
Я думав, що допомога — це лише про виклика швидкої. А зараз я знаю, як самому зупинити кров, перевірити пульс, не розгубитися. Це дуже важливо, — ділиться враженнями Олександр Чорнокнижний, студент Вінницького технічного фахового коледжу.

Домедична підготовка підлітків є вкрай важливою в умовах, коли війна триває, а безпекові виклики присутні у повсякденному житті. Навчити молодь рятувати життя — означає зробити ще один крок до стійкого, відповідального й турботливого суспільства. А створення таких програм у межах інноваційних освітніх просторів, як Maker Space, дає змогу поєднати навчання, психологічну підтримку та розвиток прикладних навичок у єдину систему підтримки нового покоління.
Заняття відбулися завдяки проєкту «Комплексна гуманітарна допомога постраждалим від конфлікту в Україні та громадянам третіх країн у Польщі, Румунії та Молдові», який реалізується громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» у партнерстві з німецькою гуманітарною організацією Diakonie Katastrophenhilfe та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Нагадаємо, для студентів Вінницького технічного фахового коледжу провели тренінг з домедичної допомоги, під час якого хлопці та дівчата змогли відпрацювати навички й на практиці. Тренінг з домедичної допомоги для підлітків провели, аби вони знали як діяти в критичних ситуаціях.