У Вінниці підбили річні підсумки роботи в напрямку підтримки галузей аграрного сектору громади

У Вінниці підбили річні підсумки роботи в напрямку підтримки галузей аграрного сектору громади

11:29 17.01.2025

Під час засідання виконкому затвердили реєстр фізичних осіб, які отримали фінансову підтримку на безповоротній основі у галузі бджільництва, овочівництва та картоплярства у 2024 році в межах дії Програми розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023-2025 роки.

Як розповів директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Максим Мартьянов, протягом минулого року фінансовою підтримкою скористалося 42 власники пасік та шість суб’єктів господарювання в галузі овочівництва та картоплярства.

Для пасічників допомога з боку міської влади стала додатковим стимулом для розвитку та збільшення кількості бджолосімей. У 2024 році із заявами про реєстрацію пасік та надання фінансової підтримки звернулось п'ять нових пасічників, які мають 228 бджолиних сімей, а також діючі пасічники громади збільшили свої пасіки на 245 бджолосімей, – говорить Максим Мартьянов. – Водночас, фермери, які займаються вирощуванням овочів та картоплі, завдяки фінансовій підтримці на безповоротній основі від Вінницької міської ради теж зуміли масштабувати свою діяльність, забезпечуючи продовольчу безпеку громади.

Так, фінансова підтримка суб’єктам господарювання в галузі овочівництва та картоплярства передбачена на:

  • відшкодування вартості висадженого/висіяного в поточному році насіння овочевих, баштанних культур та картоплі;
  • відшкодування вартості обладнання, матеріалів, робіт зі встановлення системи краплинного зрошення;
  • підтримку новоствореним суб’єктам господарювання у розрахунку на один гектар оброблюваних угідь під вирощування овочевих, баштанних культур та картоплі.

Цей інструмент підтримки вже дав перші результати. У 2024 році на території громади з’явилося нове фермерське господарство, яке займається вирощуванням овочевих культур на території Вінницько-Хутірського старостинського округу. В умовах сучасних викликів ініціативи, спрямовані на забезпечення стійкості аграрного сектору є надзвичайно важливими, тож і цьогоріч виробники овочевої продукції також матимуть можливість скористатись фінансовою підтримкою, – зазначив Максим Мартьянов.

Хто і на яку підтримку може розраховувати

Підтримка надається один раз на рік суб’єктам господарювання:

  • у розмірі 30% вартості висадженого/висіяного в поточному році насіння овочевих, баштанних культур та картоплі (без урахування податку на додану вартість), але не більше ніж 50 тис. грн одному отримувачу;
  • у розмірі 30% вартості обладнання, матеріалів, робіт зі встановлення системи краплинного зрошення, але не більше ніж 50 тис. грн одному отримувачу;
  • у розмірі 15 тис. грн на один гектар оброблюваних угідь під вирощування овочевих, баштанних культур та картоплі, але не більше ніж 60 тис. грн одному отримувачу.

Попит має і Порядок надання фінансової підтримки на безповоротній основі фізичним особам у галузі бджільництва коштом бюджету Вінницької міської ради. На грошову допомогу можуть розраховувати суб’єкти господарювання та фізичні особи, які є резидентами України та їх пасіки розташовані на території Вінницької громади. Розмір фінансової підтримки складає 200 грн за одну бджолосім’ю один раз на рік.

Нагадаємо, ветеранам допомагають знайти себе в професії після завершення служби. "Суперх'юманс Центр" запустив проєкт "Go2Agro", метою якого є працевлаштування ветеранів в аграрну сферу.

Читайте також

Як вінницька кінна ферма стала прихистком для тварин з різних куточків України
Як вінницька кінна ферма стала прихистком для тварин з різних куточків України
Детальніше
Вінницька міська рада продовжує підтримувати місцевих аграріїв
Вінницька міська рада продовжує підтримувати місцевих аграріїв
Детальніше
На Вінниччині зібрали вже 80% площ ранніх зернових та зернобобових культур
На Вінниччині зібрали вже 80% площ ранніх зернових та зернобобових культур
Детальніше
У Вінниці прозвітували про виконання бюджету громади за перше півріччя
У Вінниці прозвітували про виконання бюджету громади за перше півріччя
Детальніше
Сезон у розпалі в господарстві поблизу Вінниці цьогоріч вродило близько 40 тонн кавунів
Сезон у розпалі: в господарстві поблизу Вінниці цьогоріч вродило близько 40 тонн кавунів
Детальніше
У Вінниці впровадять новий інструмент фінансової підтримки тваринників
У Вінниці впровадять новий інструмент фінансової підтримки тваринників
Детальніше