У Вінниці під час весняних толок з приватного сектору вивезли майже 1140 мішків сміття

У Вінниці під час весняних толок з приватного сектору вивезли майже 1140 мішків сміття

12:38 01.05.2024

Генеральне весняне прибирання територій Вінниці розпочалось з першим потеплінням. Наразі в Асоціації органів самоорганізації населення міста відзвітували про завершення запланованих робіт. Зокрема, до толок у приватному секторі долучилися понад 300 небайдужих жителів. Завдяки спільним зусиллям навели лад на 93 локаціях загального користування.

Як розповіла голова Асоціації Наталія Панчук, таке прибирання відпочинкових майданчиків, зелених та прибережних смуг після зими є традиційним. Головна мета – поліпшити санітарний стан, створити сприятливі умови для дозвілля людей. За її словами, спільне наведення ладу на територіях має іще один важливий ефект – впливає на загальну екологічну культуру, виховує дбайливе ставлення до природи.

Невипадково із року в рік до таких робіт ми залучаємо молодь. Зокрема, разом зі студентами, учнями та курсантами нам цьогоріч вдалося прибрати 9 локацій. Іще понад 80 толок провели разом із членами квартальних комітетів та жителями відповідних територій. Традиційно у прибиранні брали участь також працівники департаментів та депутати Вінницької міської ради, – розповіла Наталія Панчук. – Наймасовішими були акції з благоустрою на територіях квартальних комітетів "Корея", "Тяжилів", "Хутір Шевченка", "Соняшник".

Загалом під час толок зібрали та за допомогою КУП «ЕкоВін» вивезли близько 1140 мішків сміття. А це майже на третину менше, ніж, скажімо, торік, – зазначають в Асоціації.

І справа тут не в тім, що менше людей долучається до прибирання чи роблять це не так дбайливо. Все з точністю до навпаки: і кількість толок побільшала, і учасників вистачає, і бажання наводити лад та підтримувати його і за межами власного паркану – зростає. Саме через це, навіть в умовах повномасштабної війни, бачимо, помітну еволюцію екологічної свідомості, коли насправді чисто не там, де метуть, а там, де не смітять, – каже голова Асоціації. – Дякую усім, хто долучився до благоустрою, зробили та продовжують робити свій внесок у збереження рукотворних та природних краєвидів нашої громади!

Нагадаємо, вінницькі рятувальники долучилися до  Всеукраїнського Маршу прибирання від UAnimals - зокрема, прибирали територію природного парку “Кармелюкове Поділля”. Про це інформує головне управління ДСНС України у Вінницькій області.

Читайте також

У Вінниці формують фокус-групи в межах роботи над Планом управління відходами громади
Детальніше
Реагування на звернення вінничан – пріоритет роботи Асоціації органів самоорганізації населення
Детальніше
У Вінниці завершили капітальний ремонт чергового контейнерного майданчика
Детальніше
У Вінниці триває розробка Плану управління відходами у громаді
Детальніше
У Вінниці покарали порушника, який зливав рідкі відходи на дорогу
Детальніше
У Вінниці триває толока на території оздоровчого табору
Детальніше