У Вінниці перейменують зупинку громадського транспорту

У Вінниці перейменують зупинку громадського транспорту

18:57 22.12.2024

Зупинку "Автогосподарство" перейменують на "Сабарівське кладовище" із додаванням звукового оголошення "Вихід до Алеї Слави загиблих Захисників та Захисниць України".

Про це інформує заступниця міського голови Галина Якубович.

Провели чергове засідання Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки. Зокрема, йшлося про унормування порядку розгляду звернень громадян відповідно до прийнятого цьогоріч Положення про порядок найменування та перейменування територіальних об’єктів Вінницької громади. Шануючи пам’ять про полеглих Захисників і Захисниць України, на звернення громадян, разом із колегами погодили перейменування зупинки громадського транспорту «Автогосподарство» на «Сабарівське кладовище» із додаванням звукового оголошення «Вихід до Алеї Слави загиблих Захисників та Захисниць України», - йдеться у повідомленні.

На засіданні також йшлося про результати пошуку та верифікації історичних назв малих річок громади. Після вивчення науковцями документів і карт, а також кожної з місцин, якою вони протікають, на основі історичних фактів та усталених топонімічних особливостей дослідники запропонували свої назви. Важливо, що більшість з них мають давні найменування, документально підтверджені джерелами XVII-XX століть; або ж ці назви якнайкраще характеризують ландшафт, побут чи промисли, якими тут займалися з прадавніх часів. 

У Вінниці перейменують зупинку громадського транспорту

Учасники засідання сподіваються, що такий підхід знайде відгук у серцях містян, адже йдеться про вінницьку самобутність та ідентичність. Уже у новому році ці пропозиції будуть представлені та узгоджені з громадськістю, а також іншими структурами.

Серед іншого обговорили попередні результати каталогізації місць пам’яті у Вінниці, що стосуються подій Другої світової війни: частина з них містить некоректні формулювання та написи російською мовою. Домовились, що список буде доповнений об’єктами з сіл громади та в майбутньому написи та зображення на цих об’єктах будуть комплексно виправлені, - додає Галина Якубович.

Додатково учасники засідання узгодили технічні питання щодо найменування топонімів у деяких селах громади:

  • Великі Крушлинці, 
  • Вінницькі Хутори, 
  • Десна,
  • Щітки.

Нагадаємо, у перебігу чергового засідання сесії Вінницької міської ради депутати затвердили Положення про найменування та перейменування територіальних об’єктів ВМТГ. Мова йде про вулиці, провулки, проспекти, проїзди, тупики, узвози, бульвари, площі, сквери, парки, урочища, набережні, мости тощо. 

Читайте також

Дружина воїна з Могилева-Подільського отримала його посмертну нагороду
Дружина воїна з Могилева-Подільського отримала його посмертну нагороду
Детальніше
Вінниччина – лідер у закупівлі безпілотників для військових серед тилових областей
Вінниччина – лідер у закупівлі безпілотників для військових серед тилових областей
Детальніше
На Вінниччині відкрили ще дві Алеї Слави на честь загиблих захисників
На Вінниччині відкрили ще дві Алеї Слави на честь загиблих захисників
Детальніше
У лікарні помер 58-річний воїн з Якушинецької громади
У лікарні помер 58-річний воїн з Якушинецької громади
Детальніше
Україна демонструє новий рівень ведення війни – переносить бойові дії на територію ворога
Україна демонструє новий рівень ведення війни – переносить бойові дії на територію ворога
Детальніше
Молодий воїн з Ямпільської громади провернувся з полону на День Незалежності
З полону на День Незалежності повернувся молодий воїн з Ямпільської громади
Детальніше