У Вінниці переселенки з Донеччини надають допомогу біженцям

У Вінниці переселенки з Донеччини надають допомогу біженцям

15:51 09.03.2022

Жінки, які переїхали до Вінниці з Донецької області, надають безкоштовну правову допомогу переселенцям з територій України, де зараз ведуться бойові дії.

Вони надають юридичні консультації з усіх питань, пов'язаних із вимушеним переміщенням. Щоденно відвідують вінницькі центри, де знайшли прихисток біженці.

Жінки працюють в благодійному фонді "Право на захист" та мають великий досвід роботи з переселенцями. Вони надавали правову допомогу - ще в 2014 році на Донеччині, - повідомляє Вінницька міська рада.

Представниця "Право на захист" Наталя Шевченко переселенка двічі, вона добре розуміє потреби і проблеми біженців. Наталя у 2014 році виїхала з окупованої Макіївки, а в 2022-му була вимушена покинути Костянтинівку, де жила останні роки.

Зі мною до Вінниці приїхали двоє моїх колег. Як тільки ми облаштувались, одразу почали працювати. Ми щодня спілкуємось з переселенцями. Люди в розпачі. Хтось втратив житло, хтось - близьких. Ми фіксуємо їх потреби, щоб потім можна було надати необхідну допомогу. Крім того, ми надаємо консультації щодо вимушеного переселення, евакуації, перетину кордону, надання гуманітарної допомоги, відновлення документів. Щодня ми консультуємо від 200 до 300 біженців, - розповіла Наталя Шевченко.

Телефони гарячої лінії "Право на захист": 0995075090, 0685075090, 0935075090.

Нагадаємо, у Вінниці для біженців створеили місця, де за потреби їх можуть нагодувати, дати теплі речі, забезпечити ночівлю.

Читайте також

Вінниця прощається з двома оборонцями України, які загинули на Донеччині
Детальніше
"Мабуть, я ще не все зробив" - історія вінничанина, який постраждав від ракетного удару по Вінниці
Детальніше
На Вінниччині прощались з родиною, яка загинула під час ракетного обстрілу Києва
Детальніше
У Вінниці вшанують пам’ять жертв ракетного удару 14 липня 2022 року
Детальніше
У Вінниці провели захід пам'яті жертв терору 14 липня 2022 року
Детальніше
14 липня у Вінниці День жалоби — друга річниця страшного ракетного удару по місту
Детальніше