У Вінниці обрали ще 11 дитячих омбудсменів

У Вінниці обрали ще 11 дитячих омбудсменів

15:01 13.10.2023

11 жовтня в приміщенні Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат» обрали нову каденцію Громадського представництва уповноважених з прав дітей (дитячих омбудсменів) Вінницької міської територіальної громади. 

Це об’єднання створене у 2007 році з метою підвищення рівня правової свідомості дітей та молоді й залучення дітей до прийняття рішень в органах місцевого самоврядування, що стосуються забезпечення прав дітей.

Дитячі омбудсмени Вінницької громади здійснюють свою діяльність під керівництвом координатора від департаменту освіти у співпраці з представниками Служби у справах дітей та Вінницького міського центру соціальних служб.

Як розповіли у департаменті освіти Вінницької міськради, під час обрання конкурсанти, а саме активісти шкільного життя, учні 8-10 класів розповідали про себе, свою участь у громадському житті, своє бачення розвитку шкільного омбудсменівського руху в громаді та пропонували власні варіанти вирішення викликів, які можуть виникнути в їхній подальшій роботі, наприклад, конфлікти між однокласниками чи організація міських заходів.

Варто зазначити, що половина членів журі також діти:

  • члени Дитячої дорадчої ради,
  • члени ради лідерів громадського об’єднання старшокласників «Лідер»,
  • дитячі омбудсмени попередньої каденції.

Тож громадське представництво уповноважених з прав дітей (дитячих омбудсменів) Вінницької міської територіальної громади поповнилось ще 11-ма активістами, які бажають долучитись до просвітницької і роботи серед дітей, підлітків та дорослих щодо дотримання прав та обов’язків дітей через органи освіти, громадські об’єднання, засоби масової інформації.

Нагадаємо, відбулась зустріч Вінницького міського голови Сергія Моргунова з представниками громадської організації "Справа Кольпінга в Україні" за участі міжнародного координатора по Центральній та Східній Європі, В’єтнамі та Індії Міжнародної Справи Кольпінга Грегора Федергена та Національного секретаря ГО "Справа Кольпінга в Україні" Василя Савки. Під час засідання обговорили питання підтриманого та транзитного підтриманого проживання, інклюзивного навчання та соціального підприємництва.

Читайте також

Справу жінки, яка накинулась з ножем на 12-річну дівчинку, розглянуть у вінницькому суді
Справу жінки, яка накинулась з ножем на 12-річну дівчинку, розглянуть у вінницькому суді
Детальніше
Вилучатимуть мотоцикли на користь ЗСУ так вирішила громада на Вінниччині
Вилучатимуть мотоцикли на користь ЗСУ: так вирішила громада на Вінниччині
Детальніше
Вінницькі поліцейські потурбувались про дітей, які потребують особливої підтримки
Вінницькі поліцейські потурбувались про дітей, які потребують особливої підтримки
Детальніше
Юні вінничанки отримали нагоду поговорити про силу бути собою
Юні вінничанки отримали нагоду поговорити про силу бути собою
Детальніше
У Вінниці урочисто відкрили “шевченківську” виставку робіт учнів мистецьких шкіл
У Вінниці урочисто відкрили “шевченківську” виставку робіт учнів мистецьких шкіл
Детальніше
Зняв з дитини одяг та імітував статевий акт у Вінниці суд не пом'якшив вирок насильнику
Зняв з дитини одяг та імітував статевий акт: у Вінниці суд не пом'якшив вирок насильнику
Детальніше