У Вінниці облаштували сучасну тренажерну залу для внутрішньо переміщених осіб
Кардіотренажери, шведська стінка, спортивне спорядження для боксу, фітнесу та йоги. Повноцінна тренажерна зала з’явилася у гуртожитку Вінницького центру професійної освіти технологій та дизайну №15.
Простір, що надихає на здоровий спосіб життя, відкрили там, де нині мешкають ті, кому довелося залишити рідні домівки через війну. У цьому допомогли благодійники організації «Право на захист».
Дякуємо організації за підтримку внутрішньо переміщених осіб. Адміністрація та колектив закладу роблять усе можливе, аби мешканці мали комфортні умови для життя, – підкреслює директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.
Для 84 переселенців із Харкова, Сіверськодонецька, Лисичанська, Бахмута, Торецька та Миколаївщини Вінниця стала новою домівкою Серед мешканців гуртожитку – 18 дітей. Для них це – не просто дах над головою, а місце, де поступово повертається відчуття безпеки й турботи.
Це люди, яким нема куди повертатися. Їхні будинки або зруйновані, або під обстрілами чи окупацією. Ми прагнемо створити тут не тимчасовий притулок, а простір, у якому вони знову зможуть почуватися як удома, – каже директорка Центру Галина Дацишина.
Благодійна організація забезпечила заклад будівельними матеріалами, а ремонт, від стелі до підлоги, здійснив колектив Центру. Благодійники також придбали сучасне спортивне обладнання і тренажери.
З 2022 року організація нас підтримує. Вони зробили ремонт у двох секціях гуртожитку і планують надалі допомагати. Попереду ремонт коридорів та даху, – додає директорка.
Щойно закінчили встановлювати спортивне обладнання, малеча, яка проживає у гуртожитку, заходилась його тестувати. До вподоби найбільше прийшлась шведська стінка з турніком. Залюбки долучились до спортивного уроку від благодійників і дорослі.
Новий спортивний простір став місцем сили й для студентів Центру. У гуртожитку живуть не лише переселенці, а й діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, учні з різних районів області.
Усі вони тепер матимуть змогу тренуватися, підтримувати фізичну форму і знімати напругу, що нині життєво важливо в умовах невизначеності та стресу.
Ми допомагаємо людям, які вимушені були залишити рідні міста через війну. Надаємо не лише матеріальну, а й психологічну та правову підтримку. Це наш спосіб повернути людям відчуття гідності та турботи, – розповідає керівниця регіонального офісу БФ «Право на захист» Наталія.
У департаменті освіти Вінницької міської ради також наголошують: приклад цього гуртожитку – це ще один доказ того, що, навіть, у найскладніші часи можна створювати простори людяності.
Цей благодійний проєкт – це яскравий приклад того, як спільними зусиллями можна створити гідні умови навіть у найскладніші часи. Тренажерна зала стала не лише простором для тренувань, а й символом згуртованості та віри в краще майбутнє.
Нагадаємо, відбулось чергове засідання Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб у Вінницькій міській територіальній громаді. Це консультативно-дорадчий орган на чолі з Елеонорою Руденко, який розглядає та розв’язує питання, актуальні для ВПО у нашій громаді. Присутні обговорили низку важливих питань: пільги для ВПО, субсидії на житло, а також заслухали звіт про діяльність Вінницької міської організації Українського Червоного Хреста.