У Вінниці обговорили європейський досвід збалансованого розвитку територій

У Вінниці обговорили європейський досвід збалансованого розвитку територій

14:34 22.03.2024

У рамках партнерства та співпраці між Вінницькою обласною радою та Донецьким національним університетом ім. Василя Стуса відбувся круглий стіл "Стратегія збалансованого розвитку територій країн ЄС: можливості та перспективи впровадження в Україні".

Участь у заході взяла начальниця управління по зв'язках з органами місцевого самоврядування, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, проєктної діяльності та сприяння інвестиціям виконавчого апарату обласної ради. До участі були запрошені представники Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької військової адміністрації, члени команди проєкту BOON, науковці.

Мета круглого столу - обговорення європейського досвіду формування стратегій розвитку територій різного рівня та напрямів потенційного впровадження європейських стратегічних практик у розвиток територій України, - зазначають у Вінницькій обласній раді.

У Вінниці обговорили європейський досвід збалансованого розвитку територій

Ректор Донецького національного університету імені Василя Стуса Ілля Хаджинов підкреслив, що такі дискусії, за участі науковців і представників органів місцевого самоврядування та державної влади, сприяють розвитку територій різного рівня, а також  впровадженню європейського досвіду.

Єлизавета Савчук інформувала про практику впровадження проєктів збалансованого розвитку громадами Вінницької області.  

Розвиток територій ґрунтується на різних аспектах. Це і справедливий розподіл ресурсів, розвиток інфраструктури та економічних можливостей, які, у свою чергу, вимагають співпраці та координації між державними установами, місцевими органами влади, приватним сектором, неурядовими організаціями, науковими колами та зацікавленими сторонами в громадах, - зазначила Єлизавета Савчук. - Багаторівневі підходи до управління, програми фінансування ЄС та партнерства між секторами відіграють життєво важливу роль у підтримці збалансованого розвитку громад.

Нагадаємо, під час робочого візиту до Бельгії делегація з Вінниці працювала у Брюсселі. Саме там, у Європейському комітеті регіонів, наприкінці минулого року було відкрито представництво Вінниці. Вінницький міський голова Сергій Моргунов провів низку зустрічей, де порушувалися питання, пов’язані з промоцією Вінниці на рівні європейських організацій, залученням експертних консультацій та інвестиційної підтримки в контексті відновлення громади, а також розширенням можливостей для вінницького бізнесу, який має експортну орієнтацію.

Читайте також

"Не всі знайомі поставились із розумінням до мого вибору": депутат Вінницької облради Ілля Гуменчук рятує бійців на передовій
Детальніше
У Вінниці формують фокус-групи в межах роботи над Планом управління відходами громади
Детальніше
Вінницька делегація в Ukraine Recovery Conference та обмін досвідом з Берліном: міжнародні новини
Детальніше
На Вінниччині вручили дипломи переможцям конкурсу "Безпечні стійкі громади"
Детальніше
У Вінниці змінився керівник Клінічного Центру інфекційних хвороб
Детальніше
В Копайгородській громаді переобладнають гуртожиток під квартири для переселенців
Детальніше