У Вінниці обговорили святкові та актуальні робочі питання

У Вінниці обговорили святкові та актуальні робочі питання

17:31 07.12.2021
13

7 грудня – в День місцевого самоврядування – в обласній Раді відбулося урочисте розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. Участь у заході взяли голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, його перший заступник Володимир Кістіон, заступники Дмитро Чаленко, Ігор Івасюк, Анатолій Ткач, голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов, секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський, керівники фракцій і голови постійних комісій обласної Ради, депутати обласної та місцевих рад.

Відкриваючи урочисту частину засідання, Вячеслав Соколовий зазначив, що місцеве самоврядування на території України має давню історію та досить міцні традиції ще з часів Київської Русі. Серед таких практик – і демократії народних зборів - віча, і козацьке самоврядування.

Зараз ми – на завершальному етапі децентралізації. Процес не закінчено. Закладено її фундамент, але не виконано план другого етапу реформи, ухвалений ще в 2019 році. Не внесено зміни до Конституції України, які мають закріпити розподіл повноважень і ресурсів на рівні громад і держави. Тільки це гарантує послідовне втілення реформи та її ефективне завершення. Тільки це дозволить нам усім реалізувати нашу головну мету - збудувати сильну державу, де якість життя людини не залежить від того, де вона мешкає - в місті чи в селі. Але і відсутність законодавчих визначень не має завадити органам самоврядування бути лідерами децентралізації та йти до наміченої цілі. Успішні сильні громади – успішний сильний регіон – успішна сильна країна. Це завдання, яке стоїть перед нами. Це – наша мета, - підкреслив голова обласної Ради.

Вячеслав Соколовий наголосив, що обласна Рада восьмого скликання шукає та знаходить інструменти-стимули для розвитку громад. Так, на жовтневій сесії депутати ухвалили зміни до Програми розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області на 2018-2022 роки та продовжили її дію до 2025 року.

Програма спрямована на підтримку територіальних громад і охоплює різні сфери їх життя. Її назва вже говорить сама за себе – "Успішні сильні громади". Серед нових механізмів співпраці з територіальними громадами визначено й грантову діяльність. Обласна Рада також суттєво змінила підходи щодо ремонту комунальних доріг – зменшивши співфінансування з боку громад і одночасно збільшивши загальну суму коштів на реалізацію проєктів. У цьому році обласна Рада започаткувала проведення форуму "Інвестуй у Вінниччину". Територіальні громади отримали майданчик для презентації свого інвестиційного потенціалу та можливість формувати діалог з інвесторами, — інформує Вінницька обласна рада.

Голова обласної Ради зазначив, що на Вінниччині, фактично, вперше в Україні застосовується комплексний підхід, який передбачає, що кожна громада в регіоні матиме свою власну стратегію. А стратегії громад - єдину рамку обласної стратегії.

Працювати за стратегічним планом і досягати успіху – це абсолютно реально. Яскравий приклад уже є, це – місто Вінниця. Вінницька громада ухвалила вже другу Стратегію розвитку. Результат першої – всім відомий. Вінниця сьомий рік поспіль визнається  найкомфортнішим містом в Україні для життя та ведення бізнесу. Сьогодні 47 міських, селищних та сільських громад уже розробили та на сесіях місцевих рад затвердили свої Стратегії до 2030 року. І в центрі кожного такого документу - інтереси та потреби мешканців, навколо чого вже планується і будується подальший розвиток територій. В умовах децентралізації та збільшених повноважень територіальних громад Стратегії стають надійною основою для розвитку самих громад, – сказав Вячеслав Соколовий.

Привітати самоврядців Вінниччини приїхав прем`єр-міністр України (2016 – 2019 рр.) Володимир Гройсман.

Перебуваючи на Вінниччині, я не міг сьогодні не бути з вами. Вітаю вас із цим важливим днем! Місцеве самоврядування є однією із ключових форм управління нашої держави. Місцеве самоврядування за останній час пройшло певну трансформацію. Децентралізація відкрила абсолютно нові можливості для територіальних громад. Треба завершити реформи таким чином, щоб на рівні обласних рад були сформовані виконкоми, щоби повноваження громад були закріплені Конституцією. Щоб фінансовий ресурс, був однозначно закріплений за вами та гарантувався Конституцією. Це всі завдання, які стоять перед нами в наближеній перспективі. Як би не було сьогодні важко, це все мине й стане краще за нашої з вами участі, – сказав Володимир Гройсман.

Урочиста частина засідання Координаційної ради завершилася нагородженням кращих представників органів місцевого самоврядування області – голів територіальних громад, секретарів і депутатів обласної, міських, селищних і сільських рад – відзнаками Верховної Ради України, обласної Ради та обласної державної адміністрації.

Члени Координаційної ради на засіданні також розглянули питання земельних відносин, особливо актуальне для аграрної Вінниччини. За словами голови обласної Ради Вячеслава Соколового, зміни в законодавстві щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення дали громадам більше прав розпоряджатися землями і одночасно активізували дії з боку окремих суб`єктів господарювання та громадян, які загрожують захопленням земель громад.

На Вінниччині неодноразово фіксувалися факти, коли ділки від підставних осіб подають заяви в місцеві ради про отримання ділянок для ведення особистого селянського господарства. А потім землі перепродаються, і їх уже неможливо повернути громаді, – зазначив голова обласної Ради.

Вячеслав Соколовий також зауважив, що рішення органів місцевого самоврядування про відмову в наданні земельних ділянок оскаржуються заявниками в судах. Таким чином громадами втрачаються тисячі гектарів землі, які стають предметом наживи, а могли би працювати на розвиток територіальних громад.

Прикро констатувати, але ринок землі в форматі, який впроваджується зараз, несе величезну кількість ризиків і матиме негативні наслідки для територіальних громад, – сказав Вячеслав Соколовий.

Нагадаємо, у Вінниці на засіданні колегії обласної державної адміністрації обговорили покращення умов для розвитку малого аграрного підприємництва.

Embedded thumbnail for У Вінниці обговорили святкові та актуальні робочі питання

Читайте також

У Вінниці затвердили план роботи Асоціації органів місцевого самоврядування
У Вінниці затвердили план роботи Асоціації органів місцевого самоврядування
Детальніше
У Чернівецькій громаді реконструюють Борівський ліцей
У Чернівецькій громаді реконструюють Борівський ліцей
Детальніше
У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу Комфортні громади
У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу "Комфортні громади"
Детальніше
У Вінниці обговорили положення про охорону навколишнього середовища
У Вінниці обговорили положення про охорону навколишнього середовища
Детальніше
Співпраця Ізраїлю та Вінниччини сільське господарство, медицина та ІТ-технології
Співпраця Ізраїлю та Вінниччини: сільське господарство, медицина та ІТ-технології
Детальніше
Баян і сучасна молодь
Баян і сучасна молодь
Детальніше