У Вінниці обговорили співпрацю з представниками французької компанії BETEN

У Вінниці обговорили співпрацю з представниками французької компанії BETEN

16:29 18.11.2021

18 листопада перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон зустрівся з представниками французької компанії BETEN та Посольства Франції в Україні. Зустріч відбулася в рамках реалізації водного проєкту та децентралізованої співпраці.

Участь у зібранні взяли заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко, заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний, начальники управлінь виконавчого апарату обласної Ради Василь Броварник та Єлизавета Савчук, начальник "Вінницяоблводоканал" Олександр Чернятинський та перший заступник начальника "Вінницяоблводоканал" Дмитро Кістіон.

Французьку делегацію представляли заступниця голови економічної служби Посольства Франції в Україні Гаранс де Орадор, президент компанії BETEN Жан Рош, координатори проєктів BETEN Жан-Батіст Фаріон та Андрій Хаджинов, — інформує Вінницька обласна рада.

У Вінниці обговорили співпрацю з представниками французької компанії BETEN

Співпраця, яка розпочалася в рамках проєкту децентралізованої співпраці з Францією з січня 2019 року, має позитивну динаміку. За час нашої співпраці відбулася низка поїздок делегацій. Остання знакова подія – участь представників влади й бізнесу Вінниці у міжнародному ярмарку в місті Діжон. Сьогодні пропоную обговорити один із компонентів децентралізованої співпраці – проведення технічної експертизи, спрямованої на поліпшення системи питного водопостачання і водовідведення у м. Вінниця. Кінцева ціль – можливість залучення довготривалих дешевих фінансових ресурсів на реалізацію проєкту модернізації, реконструкції об’єктів водопідготовки та очищення стоків. За результатами останньої нашої розмови з Вами, пане Жане, я ще раз підкреслюю, що ми готові надати максимальну підтримку участі підприємства "Вінницяоблводоканал" в проєкті "FASEP", – зазначив Володимир Кістіон.

Володимир Кістіон підкреслив, що в рамках програми "FASEP" французьким фахівцям важливо доопрацювати технічний аудит станції підготовки питної води та провести якісний аудит об’єкту очищення стоків з відповідними технічними пропозиціями.

У Вінниці обговорили співпрацю з представниками французької компанії BETEN

Посольство зацікавлене продовжувати співпрацю з Вінницею, і проєкт "FASEP" так само становить великий інтерес для нас. Я рада, що ми побуваємо на облводоканалі і побачимо той майданчик, якого буде стосуватися проєкт. Сподіваюся, що казначейство Франції виділить грантове фінансування на цю програму. Зі свого боку, Посольство Франції в Україні надаватиме цілковиту підтримку цій ініціативі, – сказала пані Гаранс де Орадор.

Заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний зазначив, що Вінниця та Вінницька область зацікавлені у проєкті Децентралізованої співпраці, який складається з чотирьох компонентів, а саме – створення агрокластеру, агрохабу, водного проєкту та зрошення земель.

У Вінниці обговорили співпрацю з представниками французької компанії BETEN

Ці чотири напрями вже перейшли в площину туристичного та культурного обміну. Це стосується участі української сторони й Вінниці, зокрема, у міжнародній виставці, яка відбулася в місті Діжон з 30 жовтня по 11 листопада. Сьогодні в нас склався високий рівень комунікації та обміну досвідом. Вірю, що спільні плани, які ми сьогодні обговорюємо, перейдуть у практичну площину. Адже це ті речі, яких потребує громади Вінниці та Вінницької області, тому ми спільно з обласною Радою працюємо над здійсненням очищення річки Південний Буг, – сказав Андрій Очеретний.

Далі сторони обговорили технічні особливості участі "Вінницяоблводоканал" у проєкті.

Проведуть технічну діагностику, в результаті якої ми зрозуміємо, що необхідно проводити – ремонтні роботи, реконструкцію чи будівництво очисної станції. На попередній зустрічі ми розглядали можливість отримати фінансування від французького державного банку BPI, який фінансує проєкти такого типу. Для цього необхідно підготувати технічне дослідження, яке буде відповідати формату банку. Відповідно, ми очікуємо від Вінницької обласної Ради та Вінницької міської ради гарантійні листи щодо підтримки проєкту та всілякого сприяння, – повідомив президент компанії BETEN Жан Рош.

Нагадаємо, перший заступник голови Вінницької обласної Ради зустрівся із президентом компанії BETEN International Жаном Рошем. На зустрічі вінницькі та французькі представники обговорили важливі питання, що стосувалися Проєкту децентралізованого співробітництва МЗС Франції.

Читайте також

Для дітей, чиї батьки загинули на фронті або зникли безвісти, організували поїздку до міста Діжон
Детальніше
"Рівень корупції на Вінниччині - один з найнижчих в Україні": голова НАЗК Віктор Павлущик
Детальніше
Нові проєкти та перспективи співпраці: до Вінниці завітала швейцарська делегація 
Детальніше
Експерти з Таллінна навчать вінничан правильного управління відходами
Детальніше
Вінниця та Києво-Могилянська академія уклали Меморандум про співпрацю
Детальніше
Як пройшов перший день перебування у Вінниці представників міст-побратимів Карслруе та Нансі
Детальніше