У Вінниці обговорили співпрацю бізнесу і закладів освіти для розвитку сфери гостинності

У Вінниці обговорили співпрацю бізнесу і закладів освіти для розвитку сфери гостинності

15:56 21.08.2024

У Вінниці 20 серпня відбулася зустріч і обговорення на тему розвитку сфери гостинності міста через співпрацю бізнесу і закладів освіти. Участь у ньому взяли представники закладів HoReCa, закладів професійної та вищої освіти і профільних департаментів Вінницької міської ради.

Зустріч відбулася у форматі круглого столу. Її організувала ГО “Вінницька асоціація гостинності “ХлібСіль” спільно з департаментами економіки і інвестицій, маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.

Основне питання сьогодні – це те, що у сферу HoReCa приходить дуже малий відсоток випускників за професіями, які дотичні до нашої галузі. Студенти навчаються, а потім зникають з поля зору. Тому важливо, щоб бізнес і освіта поспілкувалися, виявили, в чому проблема, і вибудували алгоритм співпраці, адже попереду – новий навчальний рік. Сфера гостинності, як і інші галузі економіки, зараз дуже потерпає від дефіциту кадрів, і ми розуміємо, що без освітян ми не справимося, – зазначила голова Вінницької асоціації гостинності Інна Кривешко.

Серед запрошених учасників круглого столу були представники переважно мережевих закладів Вінниці, готелів та ресторанів, чотирьох закладів вищої освіти, п’ятьох професійно-технічних навчальних закладів і двох фахових коледжів Вінниці.

Загалом обговорення торкнулось таких питань:

  • стан співпраці, партнерство освіти й бізнесу для підвищення якості освіти;
  • заходи з мотивації здобувачів освіти, виявлення талантів;
  • алгоритм дій по вдосконаленню проходження практики під час навчання;
  • запити від закладів освіти до бізнесу;
  • визначення механізмів взаємодії та контактних осіб.

Серед проблем, які відзначали підприємці – відсутність базових навичок, незацікавленість у довгостроковій роботі та брак мотивації практикантів. Своєю чергою представники навчальних закладів звернули увагу, що галузь страждає і через окремих роботодавців, які сприймають студентів-практикантів лише як дешеву робочу силу і не зацікавлені у їхньому навчанні.

Має бути механізм заохочення студентів, щоб вони професійно зростали. Матеріальний дохід - це безперечно стимул, але студентам-практикантам потрібне менторство, щоб вони залишились у професії. Їх потрібно підтримувати, бо це молоді люди, які часто вперше потрапляють у дорослий колектив, – зауважила декан економічного факультету ДонНУ ім. В. Стуса Тетяна Орєхова.

Загалом ресторатори і представники навчальних закладів озвучували спільні проблеми і погодилися, що вирішувати їх потрібно також спільно. Таким рішенням стали пропозиції проводити мотиваційні лекції і майстеркласи від рестораторів, влаштовувати регулярні ярмарки вакансій, а також створити онлайн-платформу чи групу, де роботодавці виставляли б актуальні вакансії для студентів (не лише профільних факультетів).

Інна Кривешко запевнила, що Вінницька асоціація гостинності «ХлібСіль» готова стати посередником у цьому і найближчим часом сконтактує з усіма учасниками круглого столу, щоб розробити чіткий план заходів протягом навчального року. Йдеться найперше про налагодження комунікації і візити рестораторів і готельєрів у навчальні заклади з мотиваційними лекціями та майстеркласами.

Своєю чергою Вінницька міська рада в рамках реалізації Програм підтримки МСП та розвитку туризму готові підтримувати ці ініціативи, адже від цього залежить майбутній добробут і економічний стан всієї громади.

Останні пів року ми розробляли нову трирічну програму розвитку малого та середнього підприємництва. І абсолютна більшість підприємців, які брали участь у фокус-групах та інших наших зустрічах, якраз відзначали те, що проблема з людським капіталом, з кадрами є проблемою №1 для бізнесу… Започаткований нині діалог є надзвичайно важливим, щоб роботодавці та навчальні заклади знайшли точки дотику і надалі могли співпрацювати. Щоб кадри вже на етапі 1-2 курсу почали заходити у бізнес, знаходити там себе і своє перше робоче місце. Ми готові допомогти, тому що це відповідає пріоритету стійкості в роботі міської ради та її виконавчих органів, – підсумував директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Максим Мартьянов.

Нагадаємо, семінар "Туристична Вінниця і з чим її їсти" влаштували безкоштовно для адміністраторів, офіціантів, барменів, хостес та рецепціоністів вінницьких закладів. Учасникам розповіли історію та цікаві факти про Вінницю, а також влаштували командне змагання. Усе для того, щоб представники сфери гостинності знали, що розповідати гостям про Вінницю.

Читайте також

У Вінниці відбувся форум до Дня спільних дій в інтересах дітей
У Вінниці відбувся форум до Дня спільних дій в інтересах дітей
Детальніше
У Вінниці студенти дізнались як Майдан вплинув на хід сучасної історії України
У Вінниці студенти дізнались як Майдан вплинув на хід сучасної історії України
Детальніше
Новий муніципальний будинок_ доступні квартири для соціальних категорій населення у Вінниці
Новий муніципальний будинок: доступні квартири для соціальних категорій населення у Вінниці
Детальніше
Студентське життя під час війни можливості, перспективи та співпраця з громадськими організаціями
Студентське життя під час війни: перспективи та співпраця з громадськими організаціями
Детальніше
Вінниця посилює співпрацю з польським містом-побратимом Кельце
Вінниця посилює співпрацю з польським містом-побратимом Кельце
Детальніше
Директорка школи в Могилів-Подільській громаді навчилась “заробляти” на фіктивних учнях
Директорка школи в Могилів-Подільській громаді навчилась “заробляти” на фіктивних учнях
Детальніше