У Вінниці обговорили соцпідтримку військових і роботу помічників ветеранів

У Вінниці обговорили соцпідтримку військових і роботу помічників ветеранів

16:22 18.12.2023

У Вінниці 18 грудня відбулось засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників і Захисниць, інтеграції ВПО, гендерної рівності та запобіганню домашнього насильства. 

Зокрема, присутні обговорили аспекти соціальної підтримки військових, роботу помічників ветеранів, допомогу дітям полеглих Захисників і Захисниць та інші питання соціального захисту, правової підтримки тощо.

Оскільки турбота – один із пріоритетів Вінницької міської ради, ми регулярно збираємося на засідання Міжвідомчої ради, щоб підбити підсумки роботи та окреслити плани на наступний період. Важливо, що соціальною підтримкою охоплені вразливі верстви населення громади. Йдеться, перша за все, про родини військових, у тому числі полеглих Захисників і Захисниць, ВПО та інші. Дбати про них – наш обов’язок, – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.

Про визначення соціальних та психологічних потреб сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць проінформувала перша заступниця директора департаменту соціальної політики міської ради Наталія Паламарчук.

На виконання доручення міського голови департамент соціальної політики продовжує роботу щодо вивчення потреб сімей Захисників і Захисниць. Станом на сьогодні до нас звернулися майже 4,5 тисячі родин Оборонців. З кожною сім’єю проводять індивідуальну роботу: складають анкету і визначають потреби. Як показує досвід, найбільше члени сімей потребують надання психологічної допомоги, медичних, освітніх послуг. Кожну проблему ми ретельно вивчаємо, направляємо до профільних департаментів чи відділів і працюємо безпосередньо за індивідуальними запитами, що до нас надходять, – зазначила Наталія Паламарчук.

Наталія Паламарчук також нагадала про муніципальні пільги та компенсації, що передбачені в Комплексній програмі «Основні напрямки соціальної політики Вінницької МТГ». Це, зокрема, грошова допомога, пільги на стоматологічні послуги, компенсація за самостійне санаторно-курортне лікування та інші.

Про попередні підсумки роботи помічників ветеранів, які працюють у Вінницькій громаді з жовтня 2023 року, доповів заступник директора — начальник відділу «Сервісний офіс у справах ветеранів» Олексій Замірко. 

Він зазначив, що за цей період помічники ветеранів надали близько тисячі консультацій ветеранам, які повертаються до цивільного життя.

Заступниця начальника відділу молодіжної політики Вінницької міськради Олена Войтович проінформувала присутніх про заходи для дітей та молоді громади. Багато із них пройшли у співпраці з департаментом соціальної політики та Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом:

  • плетіння сіток,
  • благодійні ярмарки,
  • акції пам’яті,
  • катання на SUP-бордах та гра у боулінг.

У заходах брали участь діти військових, студенти, волонтери.

На засіданні Міжвідомчої ради також приділили увагу питанню юридичної допомоги сім’ям Захисників і Захисниць. За словами головної спеціалістки відділу правового, соціального забезпечення та експертиз департаменту правової політики та якості Наталії Заярної, найпоширеніші запити наразі стосуються пільг та соціальних гарантій.

Наостанок директорка міського центру соціальних служб Наталія Добровольська спільно з заступником начальника сектору протидії домашньому насильству Вінницького районного управління поліції Євгенієм Скоромцем доповіли про заходи з протидії та запобіганню домашнього насильства у громаді.

Нещодавно ми провели низку заходів, присвячених акції “16 днів проти насильства”. Інформування про цю проблему – перший крок її запобігання, тож спільно з поліцією діємо у цьому напрямку досить успішно. Постраждалі мають пам’ятати, що вони завжди можуть отримати допомогу правоохоронців, психологів, соціальних фахівців. А в разі потреби – звернутися до Денного центру соціально-психологічної допомоги або до кризових кімнат, – нагадала Наталія Добровольська.

Члени Міжвідомчої ради продовжать вивчати соціальні та гуманітарні потреби жителів громади і діяти згідно з нагальними потребами мешканців.

Нагадаємо, турбота не тільки про вінничан, але й про внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток у нашій громаді та стали її повноправними членами, — пріоритет Вінницької міської ради. Задля посилення соціального захисту переселенців у Вінниці відбулось засідання Координаційної ради з питань ВПО.

Читайте також

У Вінницькому ліцеї № 29 зібрали понад 200 тисяч гривень на дрон для оборонців
Детальніше
Учні вінницького ліцею №8 влаштували благодійний ярмарок
Детальніше
У Вінниці розробили «Дорожню карту Захисника»
Детальніше
Як помічники ветеранів допомагають військовим та їхнім сім’ям - історія вінничанки Алли Поліщук
Детальніше
У Вінниці багатодітним родинам роздали пакунки з продуктами та засобами гігієни
Детальніше
FPV-дрони, "мавіки" та тепловізори передала Вінниця бійцям семи військових частин
Детальніше