У Вінниці обговорили кластерний підхід у розвитку економіки

У Вінниці обговорили кластерний підхід у розвитку економіки

12:32 15.07.2024

У Вінниці відбулась робоча зустріч представників бізнесу, освіти, органів місцевого самоврядування та державної влади, де обговорювали перспективи кластерної трансформації економіки у Вінницькій міській територіальній громаді.

Новий підхід передбачає об’єднання можливостей підприємств дотичних галузей, підвищення конкурентоспроможності на ринку, а також створення сприятливого бізнес-клімату для ефективної роботи.

Учасникам презентації спікери розповіли про галузі, в яких Вінниця має найбільший потенціал відповідно до результатів кластерного дослідження, яке у місті вперше провели у співпраці представники Департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської Ради та експерти Громадської організації «Центр громадської експертизи» за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії.

Є традиційні галузі, з якими можна працювати – агропереробка, харчова промисловість, а також легка промисловість. Але дуже великий сектор, який сформувався у Вінниці за останні роки – це ІТ. Крім того, місто має просто шалений потенціал з точки зору логістики, – розповів експерт «Центру громадської експертизи» Любомир Чорній.

Кластерна трансформація сприятиме економічному розвитку громади за рахунок залучення нових технологічних та інвестиційних рішень, налагодження ще тіснішої співпраці між бізнесом та виходу на зовнішні ринки. В результаті це також суттєво підсилить обороноздатність країни, переконаний заступник міського голови Андрій Очеретний.

Він зазначив, що кластерний підхід до розвитку економіки у нашій громаді стартував задовго до повномасштабного вторгнення: у Вінниці почав набирати обертів кластер приладобудування та автоматизації, а також аграрний напрям.

Різні галузі мають об’єднуватись для того, щоб зменшити собівартість продукції, а також це необхідно для розвитку глибокої переробки. Сировинна історія – це шлях в нікуди, тому якщо Вінницька область – аграрна, то глибока переробка аграрної продукції створить не лише додану вартість, а й нові робочі місця та забезпечить економічну стійкість нашої держави, – додав Андрій Очеретний.

Крім виробництва харчових продуктів і напоїв, транспорту та логістики, машино- та приладобудування, комп’ютерного програмування та інформаційних послуг, Вінниця також має високий потенціал для розвитку кластерів у сферах: 

  • гостинності і туризму, 
  • виробництві одягу, 
  • аксесуарів та взуття.

Нагадаємо, на Європейській площі у Вінниці відбувся інформаційний захід #РазомДіємо. Він організований Представництвом Європейського Союзу в Україні та громадською організацією «Спілка Учасників, Ветеранів, Інвалідів АТО та бойових дій» СУВІАТО. 

Читайте також

У Вінниці підготують майстрів з пошиття одягу в межах проєкту PROLEAP
Детальніше
Врожайність цукрових буряків на Вінниччині впала на 12%
Детальніше
Швейна фабрика у Вінниці переходить на сонячну енергію: тут відшивають одяг для європейських брендів
Детальніше
Енергоефективність, мобільність, просторовий розвиток: точки дотику під час візиту делегації зі Швейцарії до Вінниці
Детальніше
Розвиток Вінниці під час війни: посол Швейцарії відвідав інноваційний парк та релокований бізнес
Детальніше
В Україні перейменують розмінні монети з "копійки" на "шаг"
Детальніше