У Вінниці на вокзалах та у прозорих офісах встановили дефібрилятори

У Вінниці на вокзалах та у прозорих офісах встановили дефібрилятори

10:31 11.11.2021

6 боксів з автоматичними зовнішніми дефібриляторами (АЗД) встановили у громадських місцях Вінниці. Пристрої розмістили на залізничному вокзалі, двох автовокзалах – Центральному та Західному, а також у "Прозорих офісах" на проспекті Космонавтів, вулиці Замостянській та вулиці Соборній.

Зовнішні дефібрилятори використовують для надання допомоги людині, в якої зупинилося серце. 

Встановлюють реанімаційні пристрої у місті в рамках проєкту "АЗД рятує життя", який реалізують Фонд громади "Подільська громада" спільно з Громадською організацією "Агенція екстреної медичної допомоги" у партнерстві з Вінницькою міською радою та Вінницьким обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, — інформує Вінницька міська рада.

Окрім придбання і встановлення АЗД, проєкт передбачав проведення 12 тренінгових навчань для майже 200 людей з числа цільових груп та охочих вінничан. Першими пройшли навчання співробітники "Муніципальної варти" та "Прозорих офісів". Проводили тренінги сертифіковані за міжнародними стандартами інструктори з громадської організації "Агенція екстреної медичної допомоги".

У Вінниці на вокзалах та у прозорих офісах встановили дефібрилятори

Сертифікати про проходження курсу з надання домедичної допомоги отримали майже 70% наших працівників. Це головні спеціалісти на рецепції та адміністратори, які проводять прийом громадян, – розповідає директорка департаменту адміністративних послуг міської ради Ірина Копчук. – На щастя, нам ще жодного разу не довелося скористатися цим реанімаційним пристроєм. Але у разі необхідності ми готові надати домедичну допомогу.

Дефібрилятор дає чіткі звукові підказки українською мовою, а також має різні режими для проведення серцево-легеневої реанімації для дорослих і дітей. Сертифіковане навчання пройшли і працівники залізничного вокзалу.

Наш вокзал став другим після Києва, де розмістили АЗД-бокс. Окрім самого дефібрилятора в аптечці є інші необхідні в екстреній ситуації засоби, - зазначив інженер-технолог залізничного вокзалу Вінниця Олександр Хом'як.

У Вінниці на вокзалах та у прозорих офісах встановили дефібрилятори

Також зовнішні дефібрилятори встановили у вестибюлях двох автовокзалів міста – Центральному і Західному. Заступниця начальника Центрального автовокзалу Алла Григоренко зазначає, якщо раніше в екстрених ситуаціях працівники вокзалу здебільшого викликали швидку, то тепер завдяки навчанню можуть і самі надати домедичну допомогу.

Наші автовокзали стали першими в Україні, де встановили зовнішні дефібрилятори. А от у європейських країнах – це звична практика. Ми ініціативу зі встановлення АЗД сприйняли на "ура", адже розуміємо, що він здатен рятувати життя людей, - каже заступниця начальника Центрального автовокзалу Алла Григоренко.

Координатори проєкту запевняють, що такі пристрої мають бути доступними по всьому місту, зокрема у торгово-розважальних центрах, школах та на підприємствах. Тож закликають бізнес, великі корпорації та компанії встановлювати АЗД-бокси на своїх фірмах.

Нагадаємо, У Вінниці встановили перший автоматичний дефібрилятор.

Читайте також

У Вінниці відкрили новітній центр сімейної медицини "Medsun"
Детальніше
Вінницька обласна лікарня ім. Пирогова отримала учасний УЗД-апарат
Детальніше
НСЗУ компенсує вартість ліків аптекам Вінницької громади
Детальніше
У Вінниці лікарня отримала систему терморегуляції для порятунку новонароджених
Детальніше
Медмістечко у центрі Вінниці
Детальніше
Сорок вінничан отримали щеплення проти дифтерії та правця
Детальніше