У Вінниці на Соборній з'явився мурал, присвячений Новій Каховці
У Вінниці поміж будинками на центральній вулиці Соборній з’явився новий мурал. Його створив новокаховський художник Максим Кільдеров.
Хлопець розписав стіни аркового проходу у двір будинків та влаштував перфоменс. Усе заради того, аби привернути увагу до тимчасово окупованої Нової Каховки та її мешканців.
Передусім хочу, щоб Нову Каховку не забували. Хочу нагадати, що наразі багато населених пунктів, зокрема і моє рідне місто, потерпають від тихого терору російських окупантів. Коли ніби назовні все тихо й спокійно, але насправді люди, які є патріотами й намагаються чинити супротив у будь-який спосіб, або не можуть там перебувати, або перебувають у жорсткому андеграунді. Я розповідаю про моє місто у такий спосіб, який можу, і хочу, щоб цей мурал став своєрідним літописом Нової Каховки, — розповів митець.
Мурал заповнив локацію з восьми стін. Дві стіни з них розписані жовтою та синьою фарбами. Населення Нової Каховки до початку війни становило 40 тисяч людей. З початку війни в місті залишилось близько 25 відсотків жителів. Тож ці дві синьо-жовті стіни — це 25 відсотків від площі локації, у якій створено мурал.
Розписані стіни доповнює віртуальна реальність. Через QR-коди можна подивитись відео про початок окупації, перші прильоти по місту, інсайди, які знімав Максим Кільдеров у місті. Надалі в кожну частинку муралу художник планує додавати нові відео про те, як звільняють Нову Каховку, — повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України АрміяInform.
Створені під час перфоменсу полотна, що продовжують розписані стіни, митець планує подарувати людям, які найбільше донатять на гуманітарну місію з допомоги мешканцям Нової Каховки, зокрема і їхню евакуацію.
На початку масштабної війни ми з друзями організували гуманітарну місію. Закуповували ліки, харчові продукти, допомагали людям евакуюватись. Ініціатива працює і далі, — розказав Максим. — Але сам я змушений був виїхати з міста на 55-й день війни. Був момент, коли я розписав спалену ворожу техніку й виклав фото в мережу. Мені почали писати іноземні видання, брати інтерв’ю. Ставало небезпечніше, розумів, що треба поводитись дуже обережно. Десь близько місяця вже перебував в андеграунді. Якоїсь миті зрозумів, що як митець я вже не можу донести світу інформацію про те, що відбувається в місті, я вже не міг нічого створювати. І мовчати не міг. Треба було виїжджати.
Нагадаємо, у Борисполі з’явився мурал із АН-225 "Мрія". Легендарний літак на стіні відтворив місцевий художник Дмитро Вергелес. Намалювати крилату пташку у великому масштабі чоловік збирався вже давно.