У Вінниці «клінінговий десант» прибирає парки, лісосмуги та набережні
Сотні мішків зі сміттям – результат екоакції «За чисте довкілля». Її провели у зелених зонах міста.
Місцеві мешканці, студенти коледжів та депутати міськради, прибирали навколо Тяжилівського озера, в парку «Вишенька», Лісопарку. Вполювали, крім гір пластику та скла – десятки шин, поламані меблі, одяг, матрац.
За двадцять метрів від малої річечки Дьогтянець – за роботою з мішком та в рукавичках Світлана Ярова. Депутатка міськради разом зі студентами технологічного фахового коледжу також долучилась до щорічної екоакції «за чисте довкілля».
За останнім дослідженням, Вінниця - лідер за рейтингом з екологічності. Це дуже важливо усвідомити всім вінничанам, - говорить вона.
Починати потрібно з елементарного – не смітити та показувати приклад іншим. Саме тому майбутні бухгалтери, юристи, кондитери, механіки активно набивають сміттям мішки.
До Дня довкілля долучились 50 студентів - всіх відділень, адже такий процес виховання має вагому складову, - переконана заступниця директора технологічного фахового коледжу Яна Паламаренко.
Задоволені своєю роботою були й учасники акції, які прибирали Лісопарк. Ряст та першоцвіт не мають квітнути у смітті, тож студенти ДонНУ готові у цьому допомагати.
За підрахунком мішків зі сміттям, саме Лісопарк виявився найчистішим місцем відпочинку вінничан. Але і тут не все ідеально.
Тож, аби наше місто і надалі було найкомфортнішим в Україні маємо дбати про нього самі, переконані вінницькі депутати.
Хотів би подякувати всім небайдужим вінничанам. Адже хоча у нас і парки, і сквери прибирають комунальні служби, потрібно й самим підтримувати чистоту, - каже депутат міської ради Ярослав Матвійчук.
Студенти Вінницького центру професійно-технічної освіти переробної промисловості також цього тижня прибирали територію “Родинного озера”. До них долучились вінницькі депутати Лілія Дишкант та Володимир Онофрійчук.
Тішуся з того, що маємо таку молодь, яка розуміє важливість збереження довкілля і бере участь у таких заходах, - зауважує Володимир Онофрійчук. - Адже це означає, що у вихованні своїх дітей вони будуть прищеплювати їм дбайливе ставлення до природи.
За його словами знахідки на озері вразили усю команду, яка брала участь у толоці.
Мова не лише про більш як десяток мішків зібраного сміття. Винесли звідти ще й старе ліжко і повитягували автомобільні шини з водойми, - каже депутат.
Натхненні процесом та результатом, молодь та депутати запевняють, що такі спільні екоакції влаштовуватимуть і надалі.
Нагадаємо, чистота і охайність вулиць, скверів, парків, прибережних смуг тощо – залежить не лише від щоденної праці комунальних служб, а й від бажання самих мешканців робити місто ще більш привабливим та комфортним.