У Вінниці фіналісти стартап-школи Sikorsky Challenge отримали кошти на проєкти

У Вінниці фіналісти стартап-школи Sikorsky Challenge отримали кошти на проєкти

10:13 17.11.2022

Цьогорічний Фестиваль інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge» був присвячений інноваційній трансформації та післявоєнній відбудові України.

VII сезон навчання 2022 року стартап-школа Вінницького відділення Інноваційної екосистеми "Sikorsky Challenge Ukraine" при ВНТУ проводила з гаслом: “Візьми участь у стартап школі – допоможи фронту та Україні! Відновимо нашу державу!”. Цьогоріч на «Стартап школу Sikorsky Challenge Вінниці» зареєструвалося аж 90 учасників, переважна кількість з яких студенти – 65 осіб.

За час навчання у Стартап школі Sikorsky Challenge Вінниці у 2022 році підготовлено десять стартап-проєктів. Серед них конкурсна комісія обрала три проєкти для участі у фіналі в Києві. 

Підготовка пітчингів та презентацій цього року не припинялася навіть під час літніх канікул. Фахівець з інноваційного підприємництва, головний ментор стартап-школи Ігор Пеєр та очільник стартап-школи доцент кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Сергій Барабан все літо проводили заняття з командами стартап-проєктів.

Один із проєктів, що брав участь у фіналі в Києві, а саме стартап проєкт GROMM, став переможцем і отримав номінацію "Краща ідея стартапу" в секції "Біомедична інженерія і здоров'я людини" на XI Фестивалі інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2022: Інноваційна трансформація України». 

У Вінниці фіналісти стартап-школи Sikorsky Challenge отримали кошти на проєкти

Оскільки VII сезон Вінницької стартап школи розпочався набагато пізніше ніж завжди, адже війна внесла свої корективи, тому і фінал відбувся аж 9 листопада, після Фестивалю інноваційних проєктів у Києві. А офіційне нагородження переможців та учасників Вінницького фіналу відбулося у ВНТУ 11 листопада.

Фінал VII сезону стартап школи Вінницького відділення Інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Ukraine” при ВНТУ складався з трьох основних етапів: 

  • офіційного відкриття, 
  • пітчингу команд стартап-проєктів, 
  • підбиття підсумків змагання. 

Офіційне відкриття фіналу відбувалося у змішаному форматі: у конференц-залі головного корпусу ВНТУ та онлайн. У конференц-залі зібралися ректор, представники адміністрації й декани факультетів ВНТУ. Онлайн під'єдналися учасники змагань, представники компаній-спонсорів, а також запрошені гості із Вінницької міської ради та Всеукраїнської інноваційної екосистеми "Sikorsky Challenge Україна" (Київ). Розпочалося відкриття з хвилини мовчання за загиблими в Україні. Модерував відкриття фіналу Вінницької стартап школи один із її засновників, постійний голова журі, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, д.т.н., професор Роман Квєтний.

З вітальним словом до учасників звернувся ректор ВНТУ, академік транспортної академії України, д.т.н., професор Віктор Біліченко, який відзначив, що попри нові виклики, пов'язані з війною в Україні, стартап школа виконала свою місію підприємницького навчання здобувачів, а якість її роботи засвідчила перемога одного зі стартап проєктів студентів ВНТУ на Фестивалі в місті Київ. Адміністрація ВНТУ і надалі буде всіляко підтримувати інновації та бізнес-ініціативи як наших студентів, так і всіх охочих, адже слухачем стартап школи може стати кожен, незалежно від віку.
 
Далі вітальне слово англійською мовою виголосив представник головного спонсора – СЕО ізраїльської інвестиційної компанії TransfoTech Давид Ар’є (Ізраїль), який побажав усім учасникам успіхів і відзначив, що інноваційна освіта в Україні наразі як ніколи потребує підтримки для того, щоб стати рушієм післявоєнної відбудови України.
 
Після офіційного відкриття фіналу VII сезону Вінницької стартап школи були пітчинги команд, які цьогоріч представлені вісьмома стартап-проєктами: 

  • Movable smart heaters – інтелектуальні контролери для пересувних нагрівачів; 
  • Glove-restorer of muscular mobility (GROMM); 
  • RubbishIT – вебдодаток для покращення процесу збору відходів у Вінниці; 
  • Solar Integration – концентратор сонячної енергії й теплоакумулятор до нього;
  • UnWave – протилежність мікрохвильовки; 
  • SFHome – система безпечного будинку; 
  • Restourant.PRO – online menu service in you phone; 
  • JoinMe – додаток, що поєднує людей у подорожах.

UnWave, CEO проєкту – студент ВНТУ, екоактивіст Владислав Присяжний. Ідея проєкту – зменшити час очікування охолодження напоїв, супів, каш та інших побутових страв (в тому числі й дитячих сумішей для немовлят). Прилад контролює охолодження до вказаної користувачем температури, після досягнення значення, автоматично зупиняється і подає звуковий сигнал, також кольором світлодіода сигналізує безпечність вживання страви для людини. Вся інформація виводиться на дисплей, управління відбувається трьома сенсорними кнопками, зчитування температури забезпечується безконтактним сенсором, активне охолодження здійснюється кулером. Пітч проєкту UnWave викликав бурхливі емоції у слухачів і жваве обговорення одразу після виступу Владислава.

У Вінниці фіналісти стартап-школи Sikorsky Challenge отримали кошти на проєкти


 
Стартап-проєкт UnWave став переможцем і отримав номінацію "Краща ідея стартапу" фіналу VII сезону Вінницької стартап школи. Проєкт UnWave отримав 30 000 грн на подальший розвиток.

GROMM – Glove-restorer of muscular mobility – стартап двох студентів кафедри комп’ютерних наук ВНТУ, Максима Наумчука і Миколи Подкалюка. Рукавичка “Glove-restorer of muscular mobility” – це пристрій, який має за мету відновити повний обсяг рухів руки. Пристрій призначений для відновлення рухливості м’язів та покращення їх трофіки, що під час використання буде профілактувати атрофію м’язів руки. Однією із переваг пристрою є можливість самостійного його використання пацієнтом в домашніх умовах, що дозволить пришвидшити реабілітацію та повне відновлення функції руки, а також полегшити організацію процесу реабілітації.

У Вінниці фіналісти стартап-школи Sikorsky Challenge отримали кошти на проєкти


 
Стартап-проєкт GROMM зайняв II місце фіналу VII сезону Вінницької стартап школи та отримав 20 000 грн на подальший розвиток.

SOLAR INTEGRATION – це концентратор сонячної енергії й теплоакумулятор до нього. Концентратор призначений для концентрації сонячного випромінювання і зберігання цієї теплової енергії до моменту зручного використання для обігріву будинку, нагріву води, приготування їжі та інших потреб. Споживацький сегмент – приватні будинки, ферми, господарства, квартири. Команда стартап-проєкту SOLAR INTEGRATION складається зі студентів різних факультетів ВНТУ, під керівництвом СЕО – Сергія Іжицького.

У Вінниці фіналісти стартап-школи Sikorsky Challenge отримали кошти на проєкти

Стартап-проєкт SOLAR INTEGRATION посів III місце фіналу VII сезону Вінницької стартап школи та отримав 10 000 грн на подальший розвиток.

Усі інші команди-учасники фіналу VII сезону стартап школи Вінницького відділення Інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Ukraine” при ВНТУ, що не зайняли призових місць, отримали заохочувальні гранти у розмірі 5 000 грн для подальшого розвитку проєктів.

Sikorsky Challenge Ukraine

“Sikorsky Challenge Ukraine” – це всеукраїнська відкрита інноваційна екосистема, модель і драйвер високотехнологічного інноваційного розвитку економіки України, що об'єднує інституції, зацікавлені у розвитку української інноваційної економіки: університети, наукові установи, органи державної влади та місцевого самоврядування, бізнес-компанії, фонди й громадські організації.

Нагадаємо, з 26 по 28 жовтня в Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського відбувся XI Фестиваль інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2022: Інноваційна трансформація України».

Embedded thumbnail for У Вінниці фіналісти стартап-школи Sikorsky Challenge отримали кошти на проєкти

Читайте також

У Вінниці студенти дізнались як Майдан вплинув на хід сучасної історії України
У Вінниці студенти дізнались як Майдан вплинув на хід сучасної історії України
Детальніше
Секрети віртуального світу як сучасні технології впливають на вашу дитину
Секрети віртуального світу: як сучасні технології впливають на вашу дитину
Детальніше
Новий муніципальний будинок_ доступні квартири для соціальних категорій населення у Вінниці
Новий муніципальний будинок: доступні квартири для соціальних категорій населення у Вінниці
Детальніше
Студентське життя під час війни можливості, перспективи та співпраця з громадськими організаціями
Студентське життя під час війни: перспективи та співпраця з громадськими організаціями
Детальніше
Як просувати сторінку у Фейсбуці: ключові метрики, що впливають на успіх
Як просувати сторінку у Фейсбуці: ключові метрики, що впливають на успіх
Детальніше
На фронті загинув сержант з Вінниці - випускник технічного університету
На фронті загинув сержант з Вінниці - випускник технічного університету
Детальніше