У Вінниці експерти пропонують змінити понад 80 назв вулиць

У Вінниці експерти пропонують змінити понад 80 назв вулиць

18:41 21.04.2022

Сьогодні, 21 квітня, відбулося засідання Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки — дорадчо-консультативного органу при Вінницькому міському голові.

Члени Ради сформували перелік вулиць нашого міста, які рекомендовано перейменувати у рамках деколонізації Вінниці. Це - 82 назви, або ж 194 топоніми (вулиці, провулки, проїзди, тупики, парк).

З переліком, а також з обґрунтуванням чому конкретні топоніми можуть бути перейменовані, можна ознайомитися за посиланням. Наразі цей перелік не є остаточним, туди можна внести пропозиції.

Перелік сформували на основі думок та звернень представників міської громади, а також на основі фахових рекомендацій. Що до нього не входять вулиці новоприєднаних територій Вінницької міської територіальної громади, вони будуть опубліковані незабаром, — повідомляють на сторінці "Вінницьке історичне товариство" у Facebook.

На думку істориків членів Ради, у Вінниці не повинно бути вулиць й низки інших топонімів та пам’ятників, які закріплюють у свідомості колоніальне минуле і домінування російської мови, російської культури та російської версії нашої історії. Натомість мають бути гідно вшановані українські Герої минувшини та сьогодення.

На цьому етапі вінничан запрошують об’єднати зусилля з комплексної деколонізації міського простору та надсилати пропозиції на електронну адресу 1363vn@gmail.com для їх подальшого опрацювання та винесення на розгляд Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки при Вінницькому міському голові, - повідомляє Вінницька міська рада.

Нагадаємо, у Вінниці говорять про необхідність позбутися назв вулиць, які пов'язані з російськими діячами. Перейменувати хочуть декілька вулиць.

Читайте також

Альтернативні джерела енергії для багатоповерхівок: нові рішення від Вінницької міської ради
Детальніше
У Вінниці створили Раду родин загиблих Захисників та Захисниць України
Детальніше
Вінниця вкотре допомагає бійцям на передовій
Детальніше
Вінниця передала ще 200 FPV-дронів та 10 Mavic 3-T Захисникам
Детальніше
Міська рада передасть технічну допомогу для ще 18 військових частин
Детальніше
У Вінниці провели арт-терапевтичний захід, який допоможе адаптуватись маленьким переселенцям
Детальніше