У Вінницькій виправній колонії незаконного притягали засуджених до відповідальності

У Вінницькій виправній колонії незаконно притягали засуджених до відповідальності

16:35 25.01.2021
56

За результатами проведеної Вінницькою обласною прокуратурою перевірки в державній установі “Вінницька виправна колонія (№ 86)” виявлено порушення щодо безпідставного притягнення засуджених до дисциплінарної відповідальності.

Зокрема, вивченням матеріалів дисциплінарних проваджень встановлено, що всупереч вимогам Кримінально-виконавчого кодексу України адміністрацією установи не проводяться належним чином перевірки причин, обставин і мотивів вчинення засудженими порушень, — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Як наслідок, через відсутність належно організованих перевірок комісією установи приймаються незаконні рішення про доцільність застосування до засуджених стягнень.

Для прикладу, засудженого притягнуто до дисциплінарної відповідальність за появу на вечірню перевірку з порушенням форми одягу. При цьому, залишено поза увагою вимоги законодавства, що в разі відсутності в установі одягу встановленого зразка засудженому тимчасово дозволяється користуватися власним одягом. Наявність у засудженого відповідного одягу за сезоном також не перевірено, - додають у прокуратурі.

Наявні випадки не забезпечення прав засуджених щодо отримання інформації про притягнення до відповідальності, у тому числі документів, що стосуються справи, не пізніше як за одну добу до початку засідання дисциплінарної комісії колонії.

На додаток, ігноруючи законні права засуджених на гуманне ставлення до них та на повагу людської гідності, а також вимоги Кримінально-виконавчого кодексу України, якими визначено вичерпний перелік підстав для поміщення засудженого в дисциплінарний ізолятор до однієї доби до прийняття рішення про застосування стягнення у разі порушення режиму відбування покарання, засуджені безпідставно поміщались в ізолятор на підставі постанови чергового помічника начальника установи, де вони незаконно утримувалися дві доби.

З огляду на викладене, обласною прокуратурою начальнику виправної установи внесено вказівку про невідкладне усунення виявлених порушень, притягнення винних службових осіб до дисциплінарної відповідальності та скасування 18 незаконних стягнень.
 
Нагадаємо, у виправних колоніях Вінницької області заражених на COVID-19 не було.

Читайте також
У Вінницькому апеляційному суді – новий випадок коронавірусної хвороби
Детальніше
Підозрюваний спробував збути у Вінниці понад 300 згортків з метадоном
Детальніше
Прокуратура повертає Чернівецькій громаді 57 га землі вартістю 7 млн грн
Детальніше
Шість років ув’язнення - вінничанці, яка продавала амфетамін
Детальніше
Вінничанин, який спричинив ДТП з трьома потерпілими, постане перед судом
Детальніше
Вінничанин івідповідатиме у суді за те, що погрожував жінкам гранатою
Детальніше