У Вінниці затвердили Програму, яка відкриває нові можливості для людей поважного віку
Департамент соціальної політики Вінницької міської ради спільно із громадською організацією "Центр Поділля-Соціум" розробили Програму "Громада відкритих можливостей для людей похилого віку Вінницької міської територіальної громади на 2021-2023 роки". Вона передбачає проведення різноманітних навчань для людей поважного віку, також планується створення табору відпочинку. Серед іншого – залучення вінничан поважного віку до активної участі у процесах розвитку громади та ухвалення рішень. Під час сесії міської ради 26 березня депутати затвердили Програму.
У Вінницькій міській територіальній громаді продовжують створювати умови для всебічного розвитку та підтримки людей похилого віку. У департаменті соціальної політики хочуть розширити потенціал та активізувати участь в житті громади людей віком 60+.
Це нова важлива Програма, ідея якої відображена у Стратегії "Вінниця 3.0". Я вважаю, що нам потрібна нова філософія по відношенню до людей поважного віку, або як кажуть у Європі "срібного" віку, це люди віком 60+. Ми в позаминулому році розпочинали таку роботу з нашим містом-побратимом Кельце, але, на жаль, пандемія не дала нам можливості більш активно працювати у цьому напрямку. Думаю, що прийнявши таку Програму, ми в першу чергу зможемо дати можливість людям поважного віку вести активне життя. Особливо це люди, які є одинокими, і наші органи соціальної політики та громадські організації, з якими ми співпрацюємо, повинні проводити відповідну роботу. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб кожен мешканець Вінницької громади комфортна почувався у нашому чудовому місті, - зазначив міський голова Сергій Моргунов.
За результатами опитувань серед людей поважного віку, проведених громадською організацією "Центр Поділля-Соціум", більшість відчувають нестачу сучасних знань у фінансовій та юридичній галузях, а також у психології, в тому числі з питань, які безпосередньо стосуються реалізації їх прав і можливостей в різних сферах життєдіяльності. Вінничани 60+ бажають знайомитись з сучасними інформаційними технологіями, цікавляться вивченням іноземних мов, вважають за необхідне навчитись користуватись електронними послугами, а також хочуть більше знати про правові питання.
Пріоритетними напрямками та завданнями Програми є підвищення чутливості суспільства до можливостей та потреб людей похилого віку, покращення якості, різноманітності та доступності послуг саме цієї категорії. А також ми хочемо активізувати та практично долучити людей похилого віку до процесів розвитку громади, реінтеграції їх в активне життя міста. Хочу зазначити, що у нашій громаді вже діють та користуються попитом наявні майданчики для людей поважного віку, такі як шаховий клуб, організації ветеранів, послуги територіального центру, бібліотек та громадських організацій. Разом з тим, не у кожному мікрорайоні є можливості для освіти та дозвілля мешканців 60+, а ми плануємо зробити доступними ці послуги для всіх, - розповіла директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.
Нагадаємо, у лютому у Вінниці відкрили Центр Освіти Дорослих, де уже випустили своїх перших випускників.