У Вінниці триває реставрація музею Коцюбинського: зараз ремонтують адмінбудівлю

У Вінниці триває реставрація музею Коцюбинського: зараз ремонтують адмінбудівлю

15:16 10.02.2021
32

У Вінниці продовжують реставрувати музей Коцюбинського. Наразі ремонтують приміщення у адміністративній будівлі. Саме тут зазвичай проводяться різні мистецькі заходи, виставки. Також тут зберігаються близько десяти тисяч музейних предметів, серед яких - родинне дзеркало Коцюбинського, метрична книга, листівки, які надсилав письменник з Італії своїм рідним тощо. У будівлі вже частково перекрито дах, триває облаштування нового теплопункту. Також частково замінено вікна, влаштовано два санвузла, один з яких – для людей з інвалідністю.

Минулого року розпочалась реконструкція музейного комплексу, який є пам'яткою історії національного значення. Весь проект розрахований мінімум на три роки. Реконструкція включає в себе кілька етапів. Перший вже завершений. Головні історичні будівлі вже оновлені. Це хата, комора та сторожка родини Коцюбинських. Тут важливо було зберегти об'єкти меморіальної спадщини, адже будівлі зводились ще два століття тому. Роботи проводились так, щоб максимально відновити первинний вигляд музейних будівель.

Наразі триває другий етап реконструкції – здійснюються роботи в адміністративному приміщенні музею. Саме тут проводяться різні мистецькі заходи та виставки.

У Вінниці триває реставрація музею Коцюбинського: зараз ремонтують адмінбудівлю

У адміністративній будівлі є виставкова зала де проходять мистецькі заходи, презентації та виставки. Також є фондове приміщення, у якому зберігаються близько десяти тисяч музейних предметів. Серед них є прижиттєві видання Коцюинського. Також – 87 меморіальних предметів, які належали письменнику та його родині. Це листівки, які Коцюбинський надсилав з Італії своїм рідним, родинне дзеркало, метрична книга тощо, – каже директорка Вінницького літературно-меморіального музею М.М. Коцюбинського Лариса Кравченко.

Наразі у будівлі частково перекрито та утеплено дах, підсилено балки перекриття. Триває облаштування нового теплопункту – встановлено газовий котел. Частково замінено вікна на енергозберігаючі Також облаштовано два санвузла, один з яких для людей з інвалідністю. Замінено системи водовідведення та водопостачання.

У планах продовження перекриття даху, заміна вікон, внутрішні роботи тощо. Коли дозволить погода, розпочнеться утеплення будівлі, облаштування пандусу та інше.

Нагадаємо, У Вінниці оновлять простір біля музею Коцюбинського

Читайте також
У Вінниці напрацювали пропозиції реконструкції перехрестя Київська, Чорновола, Стрілецька
Детальніше
Вороновицький музей історії авіації і космонавтики потребує осучаснення
Детальніше
У Вінниці триває реєстрація на конкурс “Коцюбинський вдома” - приєднуйтесь!
Детальніше
У Вінниці триває реконструкція мережі зовнішнього освітлення
Детальніше
З 5 квітня по Данила Нечая планують розпочати реконструкцію мережі водопроводу
Детальніше
У Вінниці стартував Всеукраїнський архітектурний конкурс "Коцюбинський вдома"
Детальніше