У Вінниці стартувало голосування в рамках шкільного етапу конкурсу "Бюджет шкільних проєктів"

У Вінниці стартувало голосування в рамках шкільного етапу конкурсу "Бюджет шкільних проєктів"

10:08 11.03.2021
43

Упродовж тижня, з 11 по 18 березня, у вінницьких школах триватиме голосування за найкращі проєкти. За результатами якого проєкти-переможці, по одному від кожного закладу, далі будуть представлені на міському етапі конкурсу "Бюджет шкільних проєктів".

Цей конкурс у Вінницькій міській територіальній громаді проходить уже третій рік поспіль і користується великою популярністю серед закладів освіти. В цьому році є декілька новацій: фонд "Бюджету шкільних проєктів" збільшено на півмільйона гривень і загалом складає 2,5 млн грн; він поширюється і на заклади середньої освіти новоприєднаних територій. Крім того, вперше буде застосовано в якості пілотного проєкту електронне голосування на спеціальній онлайн-платформi E-DEM .

У Вінниці стартувало голосування в рамках шкільного етапу конкурсу "Бюджет шкільних проєктів"

Скористатись цим новітнім інструментом на шкільному етапі голосування виявили бажання 16 шкіл.

Координатори програми у цих 16 закладах вже пройшли навчання як працювати з системою, створили конкурси та зареєстрували проєкти, які шкільні автори і авторки винесли на розсуд шкільних громад, - розповідає директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко. - Пілотування електронного голосування ми запроваджуємо у співпраці з Офісом Ради Європи в Україні в рамках проєкту "Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні" та швейцарсько- української програми EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та фінансується Швейцарією.

Механізм голосування досить простий: кожен учень отримає персональне посилання для входу на платформу, де зможе переглянути усі проєкти, які шкільними координаційними радами винесені на голосування. Кожен з них має короткий опис і візуалізацію ідеї, терміни реалізації, кошторис та інформацію про авторів. Далі учаснику голосування потрібно обрати проєкт, який він хоче підтримати, натиснути кнопку "Проголосувати" і підтвердити свій вибір.

У Вінниці стартувало голосування в рамках шкільного етапу конкурсу "Бюджет шкільних проєктів"

Останній крок – оновити сторінку, щоб переконатись, що голос зараховано.

Решта закладів планують проводити шкільний етап голосування через гугл-форму або в інший спосіб за рішенням шкільних координаційних рад. Хочу нагадати, що участь у конкурсі "Бюджет шкільних проєктів" можуть брати школярі 5-11 класів. В закладі має бути створена координаційна рада, 2/3 складу якої складають учні. Шкільний етап голосування триватиме тиждень. За підсумками той з проєктів, який набере найбільше голосів підтримки у закладі, буде поданий на наступний етап конкурсу. Після 18 березня і до кінця цього місяця у авторів проєктів-переможців від кожної школи буде час допрацювати його разом зі своїми менторами, щоб представити на загальноміському етапі конкурсу, - додає Оксана Яценко.

Нагадаємо, У Вінниці стартував новий етап конкурсу "Бюджет шкільних проєктів"

Читайте також
На Вінниччині стартував обласний етап військово-патріотичної гри “Сокіл”
Детальніше
У Вінниці нагородили юних учасників екологічного квесту
Детальніше
Перший в Україні: на базі вінницької школи відкриють "Офіс поліцейського"
Детальніше
Ситуація із Сутисківською школою-інтернатом - на контролі депутатів
Детальніше
У Калинівській громаді на зарплату вчителям не вистачає 14 млн грн
Детальніше
Учні шкіл повертаються за парти
Детальніше