У Вінниці планують створити інноваційний кластер: підписали Меморандум

У Вінниці планують створити інноваційний кластер: підписали Меморандум

13:08 11.02.2021
72

Сьогодні, 11 лютого, у Вінницькій міській раді підписали Меморандум про  взаємопорозуміння та наміри щодо створення та підтримки Інноваційного кластеру у місті між виконкомом міськради, Вінницьким національним технічним університетом,  муніципальним центром інновацій та ТОВ "Інноваційний холдинг "Сікорські Челендж". Очікується, що підписання цього документа дасть можливість обдарованим та творчим людям заявити про себе, почути поради спеціалістів, отримати натхнення на подальші дослідження та інноваційні проєкти, важливі для розвитку громади і держави. 

Завдяки співпраці у рамках Меморандуму громада отримуватиме кваліфікованих фахівців із творчими здібностями та амбіціями, які матимуть можливість реалізувати свою компетенцію у рідному місті, не залишаючи його, створювати інноваційні суспільно-корисні продукти, потрібні саме для вінницької громади.

У Вінниці планують створити інноваційний кластер: підписали Меморандум

Окрім того, Меморандум передбачає створення ефективних комунікацій, поглиблення співпраці та заходи з ефективного наповнення екосистеми інноваційно-технологічного парку "Кристал", який стане місцем поєднання креативної атмосфери, якісної інфраструктури та підтримуючих сервісів, що допоможуть бізнесу, місту та громаді реалізувати свій інноваційний потенціал. 

Ми однозначно за те, щоб підтримувати вінницьку молодь та різноманітні стартапи. В першу чергу – це можливість самореалізуватися тим людям, які мають якісь гарні ідеї. А це й сприятиме підсиленню економіки, конкурентоспроможності нашої громади, та й в цілому України. Я хочу подякувати нашому Вінницькому національному технічному університету за таку співпрацю. Ми працюємо над створенням інноваційно-технологічного парку Кристал, і я думаю, що саме наявність інноваційного кластеру дасть нам додатковий поштовх до роботи над інноваціями. Важливо, щоб це не був лише документ, а щоб ми далі працювали. До речі, днями прочитав, що ми входимо в трійку міст, де найкомфортніше працювати в ІТ- сфері.  Це результат синергії між університетами, владою та бізнесом, - зазначив міський голова Сергій Моргунов. 

У Вінниці планують створити інноваційний кластер: підписали Меморандум

Зауважимо, що щорічно Вінницькою міською радою надається підтримка заходам Стартап-школи "Сікорський Челендж", яка створена на базі Вінницького національного технічного університету. Проєкт передбачає навчання молодих людей, зокрема, випускників вищих навчальних закладів, студентів та школярів втілювати власні ідеї у реальні бізнес-проекти з перспективою заснування інноваційних стартап-компаній та забезпечення їхнього сталого розвитку. Активна діяльність у напрямку підтримки сприяє прогресу та створенню нових можливостей і переваг цифрового, розумного міста.  В рамках Програми цифрового розвитку на 2018-2022 роки передбачено надання підтримки проєкту "Стартап Школа м. Вінниці на базі Вінницького національного технічного університету" – на облаштування навчально-тренінгового центру Стартап Школи для створення відповідних умов навчання креативної та талановитої молоді у 2018-2020 рр. – з міського бюджету було виділено 800 тис. грн.  

У Вінниці планують створити інноваційний кластер: підписали Меморандум

У 2021 році для підтримки Стартап Школи "Сікорський Челендж" за Програмою цифрового розвитку планується виділити 300 тис. грн для облаштування лабораторії прототипування для стартаперів та новаторів Вінниці.

Сьогодні відкривається ще одна сторінка нашої співпраці із Вінницькою міською радою. Ця співпраця є достатньо довготривало та плідною, ми завжди відчуваємо підтримку міської влади. Створення цього інноваційного кластеру буде сприяти подальшому розвитку інвестицій у Вінниці.  В університеті є достатньо потужний науковий потенціал, який буде безумовно використовуватися при роботі цього кластеру, – зауважив ректор Вінницького національного технічного університету Віктор Біліченко.  

КП "Вінницький муніципальний центр інновацій" спільно з Вінницькою міською радою активно працюють над тим, щоб дати можливість вінницьким стартапам брати участь у конкурсах, які сприяють розвитку технологічної і наукової креативності наших інноваторів, щоб таким чином поліпшувати не лише своє життя, а й життя громади.

У Вінниці планують створити інноваційний кластер: підписали Меморандум

Управляюча партнерка "Інноваційного холдингу "Сікорські Челендж", керівниця SCU Інна Малюкова презентувала Всеукраїнську Інноваційну екосистему Sikorsky Challenge Україна (SCU). Вона розповіла, хто і як працює в школі, а також про успіхи випускників. 

Місто Вінниця з першого року існування стартап-школи "Sikorsky Challenge" завжди підтримувала розвиток інноватики у місті.  Підтримка від мерії цього кластеру важлива, адже потім вони принесуть славу місту, а в подальшому – й гроші. Зараз у нас в Україні відкривається уже 16 стартап-школа, – додала Інна Малюкова. 

Детальніше ознайомитися із діяльністю Sikorsky Challenge можна за посиланням.

У Вінниці планують створити інноваційний кластер: підписали Меморандум

Нагадаємо, Партнерство влади і громади скріпили меморандумом

Читайте також
Вінничанка перемогла у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт
Детальніше
У Вінниці за програмою співфінансування з мешканцями заасфальтували вулицю Юрія Курія
Детальніше
Сергій Моргунов: Вінницька громада буде працювати, щоб отримати найвищу Європейську Почесну Відзнаку
Детальніше
У Вінниці відкрили пам'ятну дошку Віталію Газінському - засновнику хору "Вінниця"
Детальніше
У Вінниці завершилась Міжнародна конференція “Перспективи розвитку машинобудування та транспорту”
Детальніше
Мер Маріуполя Вадим Бойченко: Вінницький індустріальний парк – це серйозний прорив
Детальніше