У центрі "Гармонія" у Вінниці проводять заняття у форматі адвент-календаря

У центрі "Гармонія" у Вінниці проводять заняття у форматі адвент-календаря

14:16 11.12.2023

У жовтні 2023 року у Вінницькому міському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями "Гармонія" імені Раїси Панасюк розпочали заняття з хібукі-терапії. Це новий напрям реабілітації для дітей, які пережили травми через війну. Наразі у центрі реабілітації "Гармонія" психологи та педагоги спільно з клієнтами організовують активності за адвент-календарем.

Хібукі-терапію в Україні впроваджує ізраїльська психологиня Дафна Шарон Максімов. Слово "хібукі" в перекладі з івриту означає "обійми". Під час занять психологи використовують м’яку іграшку - песика з сумними очима і з довгими лапами, яка обіймає дитину за плечі. Концепція іграшки в тому, щоб викликати співчуття до іграшки та емоційну близькість з нею.

Цього грудня заняття з хібукі-терапії проходить у незвичному форматі - адвент-календаря. Це поширена ідея для відзначення різдвяно-новорічних свят. Кожного дня клієнти центру реабілітації мають виконати певне завдання, яке має терапевтичну мету. Це, наприклад, наповнення скарбнички для спогадів, що має на меті переосмислення їх. Або створення свого затишного місця з подушок чи пледів - середовища, де дитині безпечно і не тривожно, - інформує Вінницька міська рада.

4 грудня клієнти центру реабілітації Гармонія спільно з соціальним педагогом Оксаною Крижанівською проводили чаювання з родиною. 5 грудня - писали листа Святому Миколаю, 6 грудня - на честь свята дарували один одному слова теплоти та подарунки. А 9 грудня досліджували звуки, що лунають навколо. Подібні завдання передбачені на кожний день до 31 грудня.

Ідея адвент-календаря в тому, що іграшковий песик приїхав в Україну, він іноземець і прагне пізнати традиції та життя в нашій країні. У такому форматі залучають спогади, мрії, фантазії. Зустрічі дітей з інвалідністю в центрі реабілітації "Гармонія" проходять разом з іграшкою хібукі. Зазвичай і діти, і дорослі прагнуть її обійняти, пожаліти та загалом взаємодіяти з нею. Так включається емпатія, - пояснює соціальна педагогиня Оксана Крижанівська.

Хібукі-терапія та інші види психологічної і соціальної реабілітації доступні для клієнтів центру реабілітації "Гармонія". Щоб звернутися до Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями "Гармонія" імені Раїси Панасюк, телефонуйте за номером (0432) 507 - 504 або звертайтесь за адресою м. Вінниця, вул. Винниченка, 5.

Нагадаємо, у Вінницькому міському центрі соціально-психологічної реабілітації "Гармонія" імені Раїси Панасюк впроваджують новий напрям терапії, що спрямована на покращення психологічного стану дітей та підлітків.

Читайте також

Дитячий волонтерський центр «VinPatriot» підготував для військових гостинці
Детальніше
У Вінницькому краєзнавчому музеї провели другий майстерклас з писанкарства для дітей-сиріт
Детальніше
У Вінницькому терцентрі відновили заняття з психології для літніх людей
Детальніше
Центру "ЯМаріуполь" передали обладнання для облаштування дитячого куточку
Детальніше
У Вінниці влаштували майстерклас для дітей - виготовляли пасхальні кошики
Детальніше
У Вінниці запрацює Центр денного перебування для дітей віком від 6 до 12 років
Детальніше