У нового директора НАБУ може з'явитись “вінницький” заступник
6 березня Кабмін призначив Семена Кривоноса директором НАБУ. Очевидно, що з призначенням нового директора можуть відбутися й інші кадрові зміни.
Про це інформує “Судово-медична газета”.
Того ж 6 березня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль безпосередньо рекомендував Семену Кривоносу розглянути можливість призначення інших двох фіналістів конкурсу – Сергія Гупяка й Романа Осипчука на керівні посади в НАБУ.
Вважаю всіх трьох кандидатів професійно підготовленими особами для роботи на керівних посадах у НАБУ, - сказав Денис Шмигаль на позачерговому засіданні уряду.
- Сергій Гупяк - керівник четвертого слідчого відділу з дислокацією у місті Вінниці ТУ ДБР, розташованого у Хмельницькому (з 1 лютого 2022 року),
- Роман Осипчук - керівник Управління внутрішнього контролю Національного бюро.
Що відомо про Сергія Гупяка
Сергій Гупяк очолює слідчий відділ територіального управління Державного бюро розслідувань у Хмельницькому, підрозділ якого діє у Вінниці. Раніше працював у обласній прокуратурі.
В автобіографії, яку надав кандидат під час конкурсного відбору, вказано:
Сергій Гупяк середню освіту здобув у Вінниці. У вересні 2003 року вступив до Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. Закінчив навчання у виші у 2008 році, отримавши повну вищу освіту з відзнакою за спеціальністю «Правознавство». Також пройшов військовий вишкіл при кафедрі загальноосвітніх та правових дисциплін Військово-юридичного факультету Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
У Збройних Силах України не служив.
У червні 2012 року закінчив з відзнакою Національну академію прокуратури України.
В органах прокуратури працював з 4 квітня 2008 року, починаючи з посади слідчого Вінницької міжрайонної природоохоронної прокуратури. З жовтня 2013 року обіймав керівні посади в органах прокуратури.
З 17 березня 2021 року до 31 січня 2022 року працював начальником 4-го слідчого відділу Територіального управління ДБР. А з 1 лютого 2022 року працював керівником зазначеного відділу, Підполковник ДБР.
До кримінальної чи адміністративної відповідальності не притягувався. Не має судимості. Не є членом політичних партій. Не займався підприємницькою діяльністю.
Одружений, виховує двох синів.
Повноваження заступників директора НАБУ
Відповідно до закону про Національне бюро кількість заступників у себе визначає його директор.
Призначення на посади першого заступника та заступників Директора Національного бюро здійснюється Директором НАБУ без обов’язкового проведення відкритого конкурсу.
У разі припинення повноважень або звільнення Директора усі його повноваження здійснює перший заступник Директора Національного бюро, а в разі його відсутності - один із заступників Директора.
Заступники також мають низку повноважень. Зокрема, на підставі рішення Директора Національного бюро або його заступника, погодженого з прокурором, НАБУ може отримувати від банків, депозитарних, фінансових та інших установ, підприємств та організацій незалежно від форми власності інформацію про операції, рахунки, вклади, правочини; за письмовим рішенням Директора Національного бюро або його заступника, погодженим із прокурором, створювати спільні слідчі групи, що включають оперативних та слідчих працівників тощо.
Нагадаємо, 12 січня 2022 року на черговому засіданні Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про реформу регіональної структури Державної служби з питань праці шляхом утворення міжрегіональних управлінь, юрисдикція яких буде поширюватись на територію кількох областей.