У МОЗі розробили нові санітарні правила для шкіл. Що пропонують

У МОЗі розробили нові санітарні правила для шкіл. Що пропонують

15:47 11.12.2020
174

Дієтичне меню, підвіз учнів та медичні огляди. Українські школи переходять на оновлений санітарний регламент. Він набирає чинності 1 січня 2021 року. Згідно нових правил, в школах дозволяється організація кейтерингу на принципах здорового харчування. Крім того, для тих учнів, як проживають більше 2 кілометрів від школи, має бути забезпечений підвіз. 

В щоденному шкільному раціоні учнів обов’язково мають бути: злакові, фрукти, овочі, ягоди і молочні продукти. Під забороною - продаж в буфетах і автоматах снеків, чіпсів, ковбаси, копченої риби і солодощів. 

Крім того, у кожній школі мають бути внутрішні туалети, оскільки в Україні і до сьогодні вбиральні на вулиці має кожна десята школа. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко, озвучив і рекомендації МОЗу щодо розміщення дітей у класах. Зокрема, ті діти, які часто хворіють простудними захворюваннями, ревматизмом, ангінами, повинні сидіти за партами в третьому ряді від вікна. А також для профілактики сколіозів, порушення зору і слуху пропонується підбирати меблі по зросту і не менше 2 разів на рік пересаджувати школярів на інші ряди. 

Також працівники шкіл повинні проходити профілактичні медогляди.  В разі порушення термінів проходження профілактичних медичних оглядів, працівники не повинні допускатися до школи та залучення освітнього процесу, - повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко

Нагадаємо, Міська рада виділила додаткові кошти на купівлю комп'ютерів та ноутбуків для шкіл

Читайте також
Служба якості освіти запускає інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти
Детальніше
10 квітня в Україні пройде пробне зовнішнє незалежне оцінювання
Детальніше
У Вінниці відкриваються онлайн-курси китайської мови
Детальніше
У Теплицькі школи завезли підозріле солодковершкове масло
Детальніше
У Вінниці відзначили переможців Чемпіонату пізнавально-розвиваючої гри "CLICK TRAVEL"
Детальніше
Вінницькому транспортному коледжу повернули землі вартістю 20 млн грн
Детальніше