У міському транспорті поменшало пасажирів-пільговиків

У міському транспорті поменшало пасажирів-пільговиків

16:49 21.01.2021
118

Наразі, як розповідають у КП "Вінницякартсервіс", пасажирів у громадському транспорті поменшало: жорсткий карантин дається в знаки. Адже до салону пускають лише на місця для сидіння.  Крім того, через відсутність  державної субвенції на компенсацію за транспортні послуги пільговикам, з січня у громадському транспорті встановили фіксовану кількість безкоштовних поїздок. І Вінниця чи не єдина в Україні, де вдалось збалансувати інтереси обох сторін.

Міська рада буде відшкодовувати транспортникам вартість перевезення пільговиків за рахунок бюджету громади. Все через те, що в держбюджеті на 2021 рік не передбачені кошти на такі відшкодування, хоча безкоштовний проїзд належить саме до державних гарантій. Враховуючи відсутність держсубвенції на компенсацію за транспортні послуги пільговикам, Вінницька міська рада прийняла рішення на місцевому рівні надати можливість продовжити користуватись безкоштовно громадським транспортом вінничанам, які мають на це право, та зобов’язалась відшкодовувати 60 поїздок в місяць з міського бюджету.

У міському транспорті поменшало пасажирів-пільговиків

Серед найактивніших користувачів транспорту залишають пільговики. Таких у Вінниці налічується понад 75 тисяч. Всі вони користуються послугами перевезення безоплатно. Таке право їм надає держава, однак, компенсувати витрати транспортної компанії не збирається. Тож збитки з року в рік  лягають на плечі міського бюджету.

Якщо у 2019 році було перевезено близько 400 тис пасажирів на день, то сьогодні на день перевозять тільки 140 тис пасажирів. Це значні збитки для транспортної кампанії, при тому, що випуск транспорту залишається незмінним. Також транспорт узимку потрібно утеплювати - це теж додаткові витрати на обслуговування транспорту, і, звичайно, витрати залишаються ті самі, адже весь транспорт у повному обсязі виходить на рейс, - розповідає Катерина Бабіна.

У міському транспорті поменшало пасажирів-пільговиків

Як вимушена міра, з січня у громадському транспорті міста для пільговиків встановили фіксовану кількість безкоштовних поїздок. І Вінниця чи не єдина в Україні, де вдалось збалансувати інтереси обох сторін.

До прикладу, Львів і Чернігів обмежили людей по часу безкоштовного проїзду. Пільговики можуть користуватися транспортом безкоштовно тільки з 9 до 16 години. Інші міста, такі як, наприклад, Харків обмежили пільгові категорії до 50 поїздок в місяць. Місто Дрогобич, де пільговики оплачують 3 гривні з повної вартості 5 грн. У Вінниці це 60 поїздок із можливістю пересадки, - говорить Катерина Бабіна.

До таких змін вінничани ставляться з розумінням. Кажуть, головне, аби муніципальний транспорт не давав збоїв.

У міському транспорті поменшало пасажирів-пільговиків

Для мене особисто вистачить, - каже вінничанин Володимир Степанович. – Їжджу на вокзал, на базари, до друзів на вулицю Київську.

Я думаю, це правильно. Тому, що розуміння повинно бути щодо ремонту, обслуговуванню транспорту. Правильно зробили, - розмірковує вінничанка Лариса.

Нагадаємо, Вінниця ініціює співпрацю з громадами в питанні забезпечення безкоштовного проїзду пільговиків

Читайте також
Вінницька облдержадміністрація пропонує обмежити пільговий проїзд
Детальніше
Відкрили додатковий маршрут до Вінницьких Хуторів
Детальніше
Тролейбусному руху у Вінниці - 57 років!
Детальніше
Через Вінницю пустять ще один поїзд: сполученням Київ - Чернівці
Детальніше
Обмеження руху на автомобільних дорогах Вінницької області скасували
Детальніше
У Жмеринці новий транспортний засіб тепер оформлятимуть у “прозорому офісі”
Детальніше