У квітні опорні лікарні Вінницької області отримають обладнання для телемедицини

У квітні опорні лікарні Вінницької області отримають обладнання для телемедицини

15:28 13.01.2021

Наприкінці грудня Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав обладнання на 15 робочих місць для телемедицини у Вінницькій області. 

Обладнання на 10 робочих місць заплановано відвантажити в районні опорні лікарні та 5 залишається в обласному центрі: в обласній лікарні ім.Пирогова, психіатричній лікарні ім.Ющенка, лікарні швидкої медичної допомоги, дитячій обласній лікарні та центрі медицини катастроф, – повідомив керівник обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза. 

Однак, додав, що існує проблема з приміщенням для розміщення цього вартісного обладнання.

Голова облради Вячеслав Соколовий приїхав ознайомитися з ситуацією та якомога швидше вирішити її.

Вже наприкінці квітня ми зможемо поставляти обладнання для телемедицини в опорні лікарні області. Маємо сертифіковане за  європейськими стандартами програмне забезпечення, яке допоможе у максимально короткі строки надавати допомогу хворим. Зараз лікарі консультують своїх колег телефоном, а це обладнання, має камери з високою роздільною здатністю, що дозволить проводити операції, забезпечуючи якісне зображення над операційним столом, – повідомив заступник директора з технічних питань Олег Сидоров.

Для переходу на медичне обслуговування за стандартами телемедицини  комунальне підприємство потребує додаткових площ.

Необхідно приміщення, у якому розмістилися б навчально-тренувальний центр, відділення телемедицини та адміністративно-господарський блок з серверною. На сьогодні ми приймаємо близько 1000 вхідних консультативних  запитів по лінії кардіології, пульмонології, ендокринології, дерматовенерелогії. Крім того, у нас є лікарі-парамедики широкого профілю, які мають сертифікати міжнародних навчань за стандартами Євросоюзу. Вони готові проводити навчання, але немає площ. Також надаємо консультативно-медичну допомогу, займаємось транспортуванням хворих у лікарняні заклади за межі області. Надаємо психологічну допомогу  та саме у нас відбувається збір інформації під час надзвичайних ситуацій, як, наприклад, вибухи в Калинівці або повінь у Могилеві-Подільському, – продовжує Анатолій Пірникоза. 

Голова облради Вячеслав Соколовий зазначив, що є кілька варіантів стосовно площ, які необхідно якнайшвидше розглянути.  

Необхідно максимально пришвидшити процес передачі стійок телемедицини  та розв'язувати питання з приміщенням. Є певне бачення і зовсім небагато часу, щоб вийти на рішення. Застосування телемедицини дозволить забезпечити оперативний процес лікування, аби не втратити час для порятунку хворого. Телемедицина повинна найшвидше запрацювати в області та з нас мають брати приклад. Робитимемо все, щоб жителі Вінниччини змогли скористатися технологіями сучасної телемедицини, – зазначив він. 

Нагадаємо, Вінниця: за підозри на гострі респіраторні захворювання - обстеження безкоштовне.

Читайте також

У Вінниці медсестра в тролейбусі реанімувала пасажирку, в якої зупинилось серце
Вінницька медсестра реанімувала пасажирку посеред салону тролейбуса
Детальніше
У Могилів-Подільську лікарню надійде апарат МРТ, який закуплять за кошти держбюджету
У Могилів-Подільську лікарню надійде апарат МРТ, який закуплять за кошти держбюджету
Детальніше
Вінницька облрада затвердила рішення щодо підтримки ЗСУ на понад 16,7 млн грн
Вінницька облрада затвердила рішення щодо підтримки ЗСУ на понад 16,7 млн грн
Детальніше
У Вінниці затвердили обласний план збалансованого регіонального розвитку
У Вінниці затвердили обласний план збалансованого регіонального розвитку
Детальніше
Агенція регіонального розвитку Вінниччини розширила спектр діяльності
Агенція регіонального розвитку Вінниччини розширила спектр діяльності
Детальніше
Вінницька медсестра реанімувала пасажира, який знепритомнів у тролейбусі
Вінницька медсестра реанімувала пасажира, який знепритомнів у тролейбусі
Детальніше